Rihanna se stala miliardářkou. I když je nejbohatší hudebnicí na světě, není to díky hudbě

Zahraniční 14. listopadu 2021 | 10:17 — Mirka Malá
Když Robyn Fenty, světu známá jako zpěvačka Rihanna, uvedla na trh Fenty Beauty v roce 2017, nebylo to nic výjimečného. Svoji kosmetiku nebo parfémy má řada slavných žen. Jenomže její kosmetika jí nakonec pomohla vstoupit do společnosti světových miliardářů.
Novou hudbu nevydala Rihanna od roku 2016 / DFree / Shutterstock.com

Rihanna má nyní podle Forbesu 1,7 miliardy dolarů, což z ní dělá nejbohatší hudebnici na světě a za Oprah Winfrey je druhou nejbohatší ženou showbyznysu.

Hudba byla jen součást byznysplánu

Není to totiž její hudba, co ji udělalo tak bohatou. Většina jejího jmění (odhadem 1,4 miliardy dolarů) pochází z hodnoty Fenty Beauty. Velká část zbytku spočívá v jejím podílu v její společnosti na spodní prádlo Savage x Fenty v odhadované hodnotě 270 milionů dolarů a jejích výdělcích z hudební kariéry.

Přestože Rihanna narozená na Barbadosu není jedinou celebritou, která vydělává na své přítomnosti na sociálních sítích – má 101 milionů sledujících na Instagramu a 102,5 milionu na Twitteru – k budování značky krásy, je nejúspěšnější podnikatelkou v této oblasti. Projekt Fenty Beauty je společný podnik 50-50 s francouzským konglomerátem luxusního zboží LVMH vedeným Bernardem Arnaultem, druhým nejbohatším člověkem na světě.

Fenty Beauty není Rihanninou jedinou miliardovou značkou. Její řada spodního prádla Savage x Fenty založená v roce 2018 jí přináší další peníze, protože v ní drží 30% vlastnický podíl.

A tak na hudbu už může Rihanna s klidem zapomenout. Zpěvačka, která dříve vydávala novou desku téměř každý rok, nevydala nové album od Anti z roku 2016. Na nové hudbě sice již pracuje, ale kdy by mohla nové album vydat, zatím Rihanna neoznámila. Dále čtěte: Herečka Jitka Sedláčková mluví o svém soukromí málo. Výjimečně se ale rozpovídala a práskla na svého partnera mnohé.

Zdroj: Forbes.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci nedávno zjistili, že všechny banány obsahují radioaktivní izotopy

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Nevhodné stanoviště, malá jáma, chybějící opora a další...

Jak využít spadané listí na zahradě. Vyrobte si z něj...

Chraňte v říjnu jabloně před škůdci a chorobami. Postřik...

Zavřít reklamu