Simona Babčáková popsala, jak zvládá tréninky Stardance a proč trénuje ve stahovačkách

České 12. října 2021 | 14:14 — Mirka Malá
Herečka Simona Babčáková už v sobotu večer poprvé předvede, co se během léta a první části podzimu naučila na tanečním parketu. A jak sama přiznala, rozhodně to pro ni není jednoduché.
Další 2 fotografie v galerii
Simona Babčáková nikdy nechodila ani do tanečních / ČT

Babčáková bude tančit s profesionálním tanečníkem Martinem Prágrem, který v zatím poslední řadě Stardance tančil s bývalou biatlonistkou Gábinou Soukalovou, tehdy ještě Koukalovou. A hned se spekulovalo, zda si s Gábinou něco nezačal, protože tehdy už její manželství procházelo velkou krizí. Tentokrát už nějaký ten měsíc Prágr na parketu ve zkušebně trápí Simonu Babčákovou, která o sobě tvrdí, že s tancováním moc zkušeností nemá.

Babčáková ani nechodila do tanečních

Je to tak. Tehdy se prý bála, že by ji nikdo k tanci ani nevyzval. A tak v posledních týdnech s Martinem trénuje čtyřikrát, někdy dokonce i pětkrát denně, obvykle po dobu dvou nebo tří hodin, což je opravdu hodně.

Není se tedy co divit, že Simona Babčáková potřebuje při takové zátěži odbornou pomoc. "Pro tělo je to pochopitelně šok, jelikož na sportovní výkony nebylo zvyklé, ale zjistila jsem, že když si dvakrát týdně nechám udělat masáž a jednou fyzioterapii, tak se to dá. Takže mám několik masérů, fyzioterapeutku... Věděla jsem o tom a ten servis jsem si zajistila dopředu. Jednou mě fyzioterapeutka pobavila, když mi řekla, že záda mě bolí kvůli břišním svalům a ty už prý nedoděláme a že bych měla trénovat ve stahovačkách. Takže zatímco se všichni nechávají tejpovat, já trénuji ve stahovačkách," popsala svoje trable s tréninkem Babčáková.

Oblíbená herečka si tak ještě před ostrým startem soutěže plní své cíle. "Je to pro mne příležitost posunout své hranice. Charakteristický rys mé tvorby je zabít několik much jednou ranou: uvědomila jsem si, že když to nevezmu teď, tak už nikdy. Cítím, že tělo už není ochotno snášet dřinu a dril, tohle je poslední možnost. Rozhodně si tím také kompenzuji čas dospívání, kdy jsem do tanečních nechodila ze strachu, že mě nikdo nevyzve k tanci. Moc bych se chtěla naučit všechny tance, jelikož mě to velice baví. Navíc si užívám to, když mě partner při tanci vede, ví, co dělá, a já se mu mohu odevzdat. To je pro mě hluboce léčivé. Takže se naučím tance, posílím tělo a ještě je to terapeutické," vysvětlila Babčáková.

Jak jí to všechno půjde, uvidáme už tuto sobotu, kdy se poprvé představí všichni soutěžící nové řady Stardance na tanečním parketu. Dále čtěte: Za týden začíná Stardance. Pro Marka Ebena přichází stres a noční můry.

Zdroj: Česká televize.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...