Za týden začíná Stardance. Pro Marka Ebena přichází stres a noční můry

České 09. října 2021 | 10:00 — Mirka Malá
Nová dekáda StarDance se už nezadržitelně blíží. Jedenáctý ročník a s ním deset nových osobností a zkušených tanečníků poprvé vlétne na taneční parket již příští sobotu 16. října. A pro moderátora Marka Ebena vypukne stres a noční můry.
Další 2 fotografie v galerii
Marek Eben už za sedm dní pozve na parket soutěžní páry nové řady Stardance / ČT

Již pojedenácté diváky večery plnými noblesy, elegance a tance provedou Tereza Kostková a Marek Eben. "StarDance je pro mě největší stres roku, ale taky největší dobrodružství. A dělá mi radost, když mě lidi potkávají na ulici a ptají se, kdy už to bude. Máte-li práci, na kterou jsou lidi zvědaví a která jim dělá radost, je to velký dar… Je to vždycky takový koktejl hrůzy a vzrušení, už to taky točíme patnáct let, takže diváci se jen tak s něčím nespokojí. A samozřejmě mám noční můry, jestli mě ještě něco napadne, jestli to lidi bude ještě bavit. Ale přes to všechno se vždycky znovu těším,“ svěřil se Marek Eben.

Konec zákazu zpěvu a tance

I nový ročník Stardance je takovým symbolem toho, že to nejhorší už máme za sebou. Definitivně pryč jsou doby, kdy se nesmělo tančit ani zpívat. I sám Eben doufá, že se tyhle časy už nikdy nevrátí. "Víte, že jsem na to často myslel? Měli jsme štěstí, že zrovna na ten covidový rok jsme plánovali roční pauzu, to nás zachránilo. Protože já si to třeba bez lidí v publiku dovedu sotva představit a on-line se taky tančit nedá, tak doufám, že se  situace nějak brutálně nezhorší, drtivá většina lidí v týmu už je očkovaná, doufejme, že se nám to vyhne," věří Eben.

Oblíbeného moderátora, jeho kolegyni Terezu Kostkovou, porotu, všechny tanečníky i muzikanty v následujícím týdnu čekají horké dny plné nekonečného zkoušení na premiérový večer. Marek Eben ale přiznává, že nejhorší je pro něho něco úplně jiného. "Nejhorší je ta poslední půlhodina před začátkem. Když už se pak přenos rozjede, je to takový fofr, že člověk nemá čas přemýšlet nad trémou, myslíte na další vstup a většinou to docela uteče. Ale ten čas před začátkem, to je jen pro nejsilnější jedince," prozradil Eben, kterému kdysi jeden divák napsal, aby se laskavě oholil, protože vypadá jako Satan. Dále čtěte: Zpěvačka Adele promluvila o rozvodu i problémech se synem.

Zdroj: Česká televize.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...