Kate Middleton a tenisová legenda Roger Federer spojí síly. Podpoří děti ze znevýhodněných rodin

Zahraniční 22. srpna 2022 | 10:20 — Pavla Krejčí
Vévodkyně z Cambridge se za měsíc připojí k tenistovi Rogerovi Federerovi. Stráví společně den, který podpoří znevýhodněné a zranitelné děti. Ty si tak budou moci zahrát s legendárním tenistou.
Roger Federer s Kate Middleton podpoří děti ze sociálně slabších rodin / Depositphotos

Kate Middleton vášeň pro sport nezapře. Pravidelně podporuje různé sportovní akce a organizace. Nyní se spojila s jednou z oblíbených tenisových hvězd, Rogerem Federerem, aby podpořili znevýhodněné a zranitelné děti.

Vévodkyně z Cambridge se zúčastní tenisového dne v Londýně, který se bude konat 22. září. Společně s dvacetinásobným vítězem grandslamu podpoří získávání finančních prostředků a snahu rozšířit povědomí o dvou organizacích – Action for Children LTA Foundation, která je charitativní odnoží Lawn Tennis Association, nad kterou má Kate patronát.

Cílem organizace Action for Children je pomáhat zranitelným dětem, mladým lidem a jejich rodinám po celém Spojeném království. Podle vyjádření Kensingtonského paláce budou získané finanční prostředky využity k poskytování praktické a emocionální péče a podpory dětem. Peníze rovněž budou využity pro zajišťování aktivit pro děti. LTA Tennis Foundation naopak použije peníze na svou iniciativu SERVES, která financuje 50 nových trenérských programů pro děti z několika nejchudších oblastí Spojeného království.

Kate hoří vášní pro dvě věci – sport a děti. Sama je šampionkou v tenisu na nižší úrovni, a dokonce má ve svém domě v Anmer Hall, v Norfolku tenisový kurt. V něm pravidelně hraje proti svému manželovi princi Williamovi. K tomuto koníčku se snaží vést i svoje děti, které posílají na tenisové lekce. Kate také pravidelně navštěvuje tenisové mistrovství Wimbledonu, v Londýně. Federer je jeho osminásobným vítězem.

Jedním z cílů starostlivé vévodkyně je poskytnout cizím dětem možnost zkusit si aktivity, ke kterým by se běžně nedostaly. V tento zvláštní den si budou moci děti z východního Londýna ve věku 8-15 let zahrát po boku Federera. Jedním z neoficiálních cílů je také tímto krokem v mladých lidech z různých společenských vrstev vzbudit zájem zapojit se do sportu, jelikož přináší četné přínosy pro duševní a fyzické zdraví.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený SaqueAce (@saqueace)

Po 22. září bude následovat charitativní Open Practice Day for Laver Cup, mezinárodní halový turnaj mužských týmů mezi evropským a světovým týmem. Fanoušci uvidí Federera a další tenisty, jak se připravují na turnaj. Veškerý výtěžek z prodeje vstupenek bude věnován zmíněným organizacím.

Kate a její rodina jsou v současné době na letních prázdninách a očekává se, že zamíří na zámek Balmoral, ve Skotsku, kde stráví nějaký čas s královnou Alžbětou, než se princ George, princezna Charlotte a princ Louis počátkem září vrátí do školy.

Psali jsme také: Naštvaná Meghan Markle. Nemůže přijít na jméno zpěvačce Katy Perry, protože zkritizovala její svatební šaty

Autorský článek, další zdroj: people.com, Instagram

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

8 příznaků, podle kterých poznáte, že váš počítač napadl virus

Levné letenky přímo ve vašem telefonu? Jistě!

Vodní sporty, které stojí za to vyzkoušet

Jak připravit dokonalý velikonoční mazanec? Osvědčený...

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...