Manželé Smithovi, Bella Thorne a další celebrity, které nežily monogamně. Hvězdy promluvily o otevřeném partnerství

Zahraniční 09. července 2022 | 11:05 — Pavla Krejčí
Některé celebrity žijí svůj život opravdu naplno. Tím se řídí i v partnerském životě. Mnohdy neudržují vztah pouze s jednou osobou, ale dokonce hned s několika. Co hvězdy řekly o otevřeném partnerství?
Manželé Smithovi otevřeně mluvili o svém manželství / Depositphotos

V posledních letech stále více celebrit promlouvá o tom, že klasický monogamní vztah je omezuje. Často vyjadřují názor, že život v páru je omezující a nedokáže jim nabídnout to, co hledají.

Web Well + Good definuje nemonogamní vztah jako „vztahovou strukturu, kde kdokoli zúčastněný může mít více konsensuálních romantických, sexuálních nebo intimních vztahů najednou a všechny zúčastněné strany jsou si těchto faktorů vědomy.“

Pro některé může být tato forma vztahu kontroverzní, jiní si život s více partnery nemohou vynachválit. Které celebrity přiznali polyamorní soužití?

Will Smith a Jada Pinkett Smith

Pár několikrát promluvil o podrobnostech svého manželství, které trvá více jak dvacet let. V roce 2020 manželé přiznali, že žili v otevřeném vztahu, pro který se rozhodli po zjištění, že jsou „oba nešťastní a toužili to změnit.“

„Jada nikdy nevěřila na konvenční manželství... Členové její rodiny měli nekonvenční vztah," vysvětlil Will Smith.

„Dali jsme si navzájem důvěru a svobodu s vírou, že každý si musí najít svou vlastní cestu. A manželství pro nás nemůže být vězením,“ pokračoval. „Svoboda, kterou jsme si dali, a bezpodmínečná podpora, je pro mě nejvyšší definicí lásky."

Dcera Willow Smith se patrně vzhlédla ve vzoru rodičů a rovněž se vydala cestou polyamorního vztahu. „U polyamorie mám pocit, že hlavním základem je svoboda vytvořit si vztahový styl, který vám vyhovuje. Není to o tom vstoupit do monogamie jen kvůli tomu, protože všichni kolem vás říkají, že je to správné,“ vysvětlila.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Will Smith (@willsmith)

Bella Thorne

Bella Thorne začala jako dětská hvězda na Disney Channel. Během dospívání si prošla mnoha kontroverzními vztahy, které zahrnovaly jak muže, tak i ženy. V roce 2019 otevřela diskuzi o svém vztahu s tehdejšími partnery Sun a Mongeau. „Jo, vtipkujeme o polyamorii, ale ne v tom smyslu, že bychom náš vztah nějak škatulkovali," řekla tehdy. „Je to tak, jak to je."

Přestože trval jejich vztah pouze rok, ráda na něj vzpomíná. Několikrát se nechala slyšet, že mezi sebou měli zvláštní spojení. „Nemyslím si, že by někdo skutečně pochopil pouto, které sdílím s Modem nebo Tanou," řekla Thorne.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený BELLA (@bellathorne)

Shailene Woodley

Hlavní protagonistka filmové série Divergence zpochybnila myšlenku monogamie v roce 2020 během rozhovoru pro New York Times.

„Jsme společensky podmíněni předpokládat, že jedna osoba pro nás může být vším," řekla. „Představa být s někým... je to jen proto, že jste se do toho člověka zamilovali, nebo proto, že jste porozuměli tomu, co vám ten člověk může nabídnout?"

Poté, co se před několika měsíci rozešla se svým snoubencem Aaronem Rodgersem, řekla The Times: „Myslím, že jsme v době, kdy by neměla existovat žádná pravidla kromě těch, které navrhli dva lidé v partnerství – nebo tři lidé.“

Psali jsme také: Jeden z nejprobíranějších párů současnosti Megan Fox a Machine Gun Kelly znovu na scéně. Šokovali růžovým outfitem

Autorský článek, další zdroje: Instagram, usmagzine.com, wellandgood.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...