Nenápadný dobrodinec. Princ William tajně prodával časopisy v ulicích Londýna

Zahraniční 11. června 2022 | 08:01 — Pavla Krejčí
Budoucí král oblékl vestu a kšiltovku, aby potají v londýnských ulicích prodával časopisy. Ty mají podporovat bezdomovce. V očích veřejnosti se tím stal ukázkovým členem královské rodiny.
Princ William vyrazil do ulic Londýna / Depositphotos

Princ William ukázal, že je ochotný sloužit svému lidu, jehož dobro mu leží na srdci. Budoucí král v tichosti vyšel do ulic a prodával výtisky britského časopisu, který podporuje bezdomovce. Na džínovou košili oblékl červenou vestu a tu doplnil ladící kšiltovkou. Zatímco se mile usmíval, ptal se kolemjdoucích, zda by chtěli nejnovější výtisk časopisu Big Issue. Ten prodávají bezdomovci, dlouhodobě nezaměstnaní a ti, kteří pocházejí ze slabších sociálních rodin a potřebují peníze.

William se dobrovolně přihlásil do Big Issue hned po oslavách platinového jubilea královny Alžběty, které oslavovalo její 70letou vládu na trůnu.

O princově přítomnosti věděl málokdo, dokonce se zdálo, že ho nejprve obyvatelé Londýna ani nepoznali. Vždyť kdo by čekal prince tak neformálně oblečeného a co víc - prodávat časopisy. Jeho počin by tak možná zůstal dokonce i v širší veřejnosti nepovšimnut, kdyby ho nezaznamenal příbuzný bývalého metropolitního policisty, náčelníka Matthewa Gardnera. Ten o tom napsal na LinkedIn. Muž si nejprve myslel, že vidí nějakou celebritu. Když však přišel blíže, poznal prince Williama.

„Jaká čest prožít soukromě pár minut s naším budoucím králem, který byl pokorný, tiše pracoval v pozadí a pomáhal těm nejpotřebnějším. Tato 'tichá gesta' často zůstávají nepovšimnuta," napsal v příspěvku na LinkedIn.

Zábavný moment přišel, když se princ William muže zeptal, zda si koupí výtisk časopisů. Ten odpověděl, že nemá drobné, přičemž vévoda z Cambridge pohotově zareagoval. Vytáhl elektronický přístroj na kreditní karty, aby mohl muž zaplatit bezkontaktně.

Finále této jedinečné příležitosti bylo, když se princ William zeptal mého švagra, jestli chce koupit Big Issue, na což odpověděl 'Nemám drobné." Napsal dále Gardner.

Princ William sdílí svou solidárnost s nezajištěnými spolu se svou zesnulou matkou, princeznou Dianou. Jako teenager strávil noc v ulicích v Londýně, aby si uvědomil, jaké je to být bez domova a aby na tuto situaci upozornil. Od roku 2005 je patronem Centrepoint, charitativní organizace, kterou Diana také podporovala.

Psali jsme také: Meghan Markle a princ Harry sdíleli narozeninovou fotku dcery Lilibet. Zrzavými vlásky geny nezapře

Autorský článek, další zdroj: Twitter, people.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd a nejmodernějších atrakcí. Objevte Siam Park na ostrově Tenerife

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Malaga známá neznámá aneb turistické highlighty i místa,...

Letní dovolená u moře: Tipy na nejkrásnější pláže v...

Co země, to jiná pravidla. Za co vás čeká v zahraničí...

Letní dovolená v Čechách: Pět kouzelných míst, které...

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový...