Jak Marilyn Monroe porušila protokol svými šaty, když potkala královnu Alžbětu

Zahraniční 10. května 2022 | 15:08 — Pavla Krejčí
Sex-symbol minulého století, Marilyn Monroe, proslula svou krásou i stylem oblékání, který zvýrazňoval její křivky. Americká diva měla tu čest setkat s královnou Alžbětou, svými šaty však vyvolala rozruch.
Marilyn Monroe byla ikonou minulého století. / Depositphotos

V říjnu 1956 se Marilyn Monroe splnil sen - setkala se s královnou Alžbětou poté, co byla pozvána na představení Royal Command Performance v Empire Theatre v Londýně. Tehdy se uskutečnila premiéra filmu jejího tehdejšího manžela Arthura Millera. Tento moment, kdy se slavná kráska potkala s britskou panovnicí, zkoumá nová kniha When Marilyn Met the Queen, jejíž autorkou je Michelle Morganová. S jejích setkáním se pojí lehčí kontroverze, jelikož Monroe nesplnila protokol oblékání.

Přitom před samotnou akcí pořadatelé požádali všechny zúčastněné ženy-umělkyně, aby se oblékly vhodným způsobem, který je vyžadován při setkání s královskou rodinou – například by neměly nosit róby tak hluboce vykrojené, že by ukazovaly příliš velký dekolt.

„Úředníci možná nařídili účastnicím, aby se oblékaly konzervativně, ale šaty, které si Marilyn zvolila, když se setkala s královnou Alžbětou II., se nepodobaly ničemu, co měli na mysli. Šaty byly vyrobeny ze zlatého lamé a byly tak nízko vykrojené, že horní části Marilyniných prsou byly venku v plné parádě. Šaty byly přiléhavé se špagetovými ramínky a se záhyby materiálu, který se spojoval na hrudi a směřoval dolů k podlaze,“ píše Morganová v knize, která v zahraničí právě vyšla.

Uvnitř divadla se Marilyn „doširoka usmála a pak odhodila pláštěnku, aby odhalila své velkolepé šaty,“ píše dál Morganová. „Reflektory se rozsvítily, a pak ona a Arthur Miller vystoupili po schodech a dostali se do prostoru, kde se celebrity seřadily, aby se setkaly s královnou."

Královna, oblečena v krásných černých šatech, podle Morganové věnovala Monroe krátký pohled odshora dolů. Herečka poté vzala královnu za ruku, a pak ustoupila do dobře nacvičeného pukrle. Morganová dále píše: „Několik minut si povídaly a probíraly témata včetně toho, že Marilyn přebývá poblíž a také se zmínily o královnině milovaném Windsoru."

„Milujeme to tam," řekla Marilyn. „Když máme povolení, jezdíme s manželem na vyjížďky na kole do Great Parku."

Královna se nezdála být pohoršena hereččinými šaty. Prý si všímala především jejího líčení. Alžběta údajně řekla příteli: „Myslela jsem si, že slečna Monroe je velmi milá osoba. Ale bylo mi jí líto, protože byla tak nervózní, že si slízla všechnu rtěnku.

Nebylo to ale naposledy, kdy se Marilyn dostala na titulní strany kvůli svému oblékání. Ikonickými se staly šaty, které si oblékla na narozeniny prezidenta J. F. Kennedyho a zpívala píseň „Všechno nejlepší, pane prezidente“. Právě tyto šaty znovu oblékala Kim Kardashian na letošním Met Gala.

Psali jsme také: Hollywoodská láska trvající 34 let. Podívejte se na starou svatební fotografii Toma Hankse a Rity Wilson

Zdroje: people.com, dailymail.co.uk, goodhousekeeping.com 

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nalaďte se na Vánoce. Vychutnejte si magickou atmosféru nejkrásnějších trhů

Nalaďte se na Vánoce. Vychutnejte si magickou atmosféru...

Jak vybrat ideální turistickou obuv?

Vítejte v lyžařském ráji. Na dovolenou v tomto malebném...

Spravte si náladu. Víkend v pohádkové vesničce vás nadchne...

Podivné památky s neobjasněnou historií i nejasným účelem....

Nejkrásnější podívaná světa. Děje se každý den, přesto...

Zavřít reklamu