Helen Mirren po téměř 25 letech manželství. Prozradila, co se naučila o lásce

Zahraniční 11. května 2022 | 11:51 — Pavla Krejčí
Může láska kvést i po desítkách let manželství? Herečka Helen Mirren promluvila o tom, co se během let o lásce naučila.
Helen Mirren mluví o lásce. / Depositphotos

Helen Mirren s manželem Taylorem Hackfordem tento rok oslaví 25. výročí svatby. Jejich vztah trvá ale mnohem déle, už před svatbou spolu byli deset let.

V rozhovoru pro People Magazine byla herečka dotázána, jak to, že se díky svému manželovi cítí krásná: "Nemyslím si, že bych se kvůli němu někdy cítila krásná. Není to nutné, ani podstatné. Jsou jíné věci, za které ho miluji."

Když přišla pandemie, pro herečku nastala zcela nová situace. Najednou v manželství zažila něco, co doposud nikdy. "Od svých 20 let jsem pracovala každý rok. Během covidu to bylo poprvé, kdy jsem šest měsíců nepracovala,“ řekla. „Pro mě bylo cenné, že jsem byla donucena trávit čas se svým manželem, seděla vedle něj každou noc po dobu šesti měsíců, což jsem nikdy předtím nedělala. O práci jsem se a nestarala,  ani na ni nemyslela.“

Během tohoto období měla Mirren čas na svoje koníčky. Udržet si vlastní zájmy v manželství, je podle ní zásadní. "Opravdu důležitou součástí lásky je zachovat si vlastní smysl pro identitu. Svým způsobem je to ze všeho nejdůležitější, nepodsouvat se do někoho jiného. Buďte upřímní a autentičtí tím, kým jste.“

A to stejné by měl dělat i partner. "Je to práce," říká o lásce. "A je velmi důležité umožnit osobě, kterou milujete, být tím, kým je - i když se vám to [někdy] moc nelíbí."

Mirren konstatovala, že jí jejich společný život přináší radost a nakonec dodala: "Neustále něco objevujete, učíte se o osobě, kterou milujete, která vás najednou úplně překvapí," říká. "Najdete hloubku odvahy, trpělivosti i štědrosti, nebo něco, o čem jste jen nevěděli, že tam je."

Psali jsme také: Gwyneth Paltrow, George Clooney a další celebrity, které znovu našly lásku po čtyřicítce

Zdroje: people.com, thenews.com

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec lyžovat? A za kolik?

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...

Nejžhavější destinace letošního podzimu. Tajemná a stále...

Češi cestují jak o život. Pozor by si ale měli dát na dvě...

Zavřít reklamu