ED Sheeran svádí bitvu u britského Nejvyššího soudu. Žalují ho dva umělci, kvůli krádeži

Zahraniční 06. března 2022 | 08:45 — Mirka Malá
ED Sheeran svádí bitvu u britského Nejvyššího soudu. Žalují ho dva neznámí umělci, kteří tvrdí, že si jejich nápady vypůjčil do svého hitu Shape of You.
Další 1 fotografie v galerii
Ed Sheeran si nápady jiných půjčuje rád / Depositphotos

Skladatelé Sami Chokri a Ross O'Donoghue tvrdí, že Sheeranův hit porušuje autorská práva části jedné z jejich písní. Tvrdí, že refrén Sheeranovy melodie je stejný, jako v jejich písni.ch sítích.

Sheeran se soudí už od roku 2018

Nejprve to byl totiž sám Sheeran a jeho spoluautoři, kdo zahájil soudní řízení v květnu 2018 a požádali Nejvyšší soud, aby prohlásil, že neporušili žádná autorská práva Chokriho a O’Donoghue. O dva měsíce později, v červenci 2018, podali Chokri a O’Donoghue vlastní žalobu za porušení autorských práv, náhradu škody a vyúčtování zisků v souvislosti s údajným porušením práv.

Jejich právní zástupce u soudu řekl, že "Sheeran je to génius, ale je to také straka, půjčuje si nápady a hází je do písniček. Někdy to uznává. A někdy ne."

Každopádně Sheeran kvůli sporu přichází o miliony. Od roku 2018, kdy spor o autorství propuknul, mu nejsou vypláceny autorské honoráře. Oba skladatelé navíc chtějí u soudu získat náhradu až ve výši 3 milionů liber.

Pro slavného zpěváka to navíc není první případ, kdy stojí před soudem kvůli "vypůjčenému" nápadu. V roce 2017 byl žalován kvůli svému hitu s názvem Photograph. A prohrál. Autorům, od kterých si vypůjčil nějaký ten nápad z jejich vlastní písničky, musel zaplatit 4 miliony liber. Také čtěte: DNA legendárního Elvise Presleyho byla po jeho smrti použita ke genetickému experimentu.

Zdroj: The Sun, Guardian

 

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jak dopadla hvězda středoškolských filmů? Amanda Bynes sekla s drogami a učí se na kosmetičku

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Nevhodné stanoviště, malá jáma, chybějící opora a další...

Jak využít spadané listí na zahradě. Vyrobte si z něj...

Chraňte v říjnu jabloně před škůdci a chorobami. Postřik...

Zavřít reklamu