Rocker slušňák Jon Bon Jovi oslavil šedesátku. Celý život je ženatý s jednou ženou a má čtyři děti

Zahraniční 03. března 2022 | 07:52 Mirka Malá
Je to až neuvěřitelné, ale je to fakt. Rocker Jon Bon Jovi 2. března oslavil šedesátku. Zakladatel slavné kapely Bon Jovi vždy patřil mezi slušňáky a nikdy ho neprovázely žádné skandály typické pro rockové hvězdy.
Další 1 fotografie v galerii
Slavný roker vstoupil do seniorského věku / Depositphotos

Kdo by si nepamatoval jeho kudrnatou hřívu, když na začátku osmdesátých let jeho kapela Bon Jovi vystřelila ke slávě. Kapela funguje nepřetržitě od roku 1983 až dodnes, a i když se v její kariéře objevily nějaké přestávky, nikdy se nerozpadla.

Rockový slušňák

Ačkoliv to Bon Jovi uměl na pódiu v osmdesátkách pořádně rozpálit, byl vždy považován za rockového slušňáka. V roce 1989 se oženil s Dorotheou R. Hurley, se kterou se znal už od střední školy. A manželství trvá dodnes. Mají spolu čtyři děti, nejmladšímu Romeo Jonovi je 18 let.

Bon Jovi je vlastním jménem John Francis Bongiovi jr. a právě zkomoleninou jeho občanského příjmení vzniknul i název dnes už legendární rockové formace Bon Jovi a koneckonců i jeho vlastní umělecké jméno. Od roku 1990 ale Bon Jovi fušuje i do herectví a objevil se v řadě filmů včetně Moonlight and Valentino a U - 571 a také si zahrál i v televizních seriálech Sex ve městě či Ally McBeal.

Věnoval se i politice

A rocker slušňák se tak trochu věnoval i politice. V prezidentských volbách v roce 2000 podporoval kandidáta demokratů Ala Gora, Johna Kerryho v prezidentských volbách roku 2004 a také Baracka Obamu v roce 2008. V roce 2010 jej prezident Barack Obama přizval do Rady pro komunitní řešení. Bon Jovi má také čestný doktorát humanitních studií z Monmouth University v roce 2001. Také čtěte: Pojďme upálit Amber, napsal o své exmanželce Johnny Depp kolegovi v SMS.

Zdroj: Biography, Wikipedia.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jsou jeho filmové dny sečteny? Brad Pitt se zamýšlí nad svou kariérou

Dopřejte si bohatou úrodu sladkých melounů. Potřebují...

Jak dosáhnout rekordní úrody a velikosti brambor? Stačí ve...

Borůvky na zahradu i terasu. Klíčový je výběr správné...

Pěstujte hortenzie jako profesionál. Odmění se vám bohatou...

Pohnojte v červnu cibule tradičním hnojivem obsahujícím...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zavřít reklamu