Před deseti lety zemřela zpěvačka Whitney Houston. Co se stalo během hororového víkendu?

Zahraniční 14. února 2022 | 17:43 Mirka Malá
Dva dny před svou smrtí 11. února 2012 se Whitney Houston objevila na zkouškách výročního galavečera Cliva Davise před udílením cen Grammy, kde měla zpívat. Už ale nevystoupila. Jen pár hodin před začátkem show byla nalezena mrtvá ve vaně svého hotelového pokoje.
Další 1 fotografie v galerii
Whitney Houston zabila její drogová závislost / Depositphotos

Její dlouholetý hudební režisér už zkoušel s kapelou, když se na zkoušku kolem půl jedenácté dopoledne dostavila i samotná Whitney. A Ricky Minor si hned všimnul, že je něco špatně.

Pořád brala drogy

"Přišla na zkoušku a byla tak nějak mokrá. A já se jí zeptal, co dělala. Ona odpověděla, že plavala, že si dává dohromady plíce a celkově se vrací do formy." Její hlas už nebyl co dřív, hlavně díky dlouholetému užívání drog a kouření značného množství cigaret. Ale Minor tvrdí, že jí to nevěřil.

Publicista Gerrick Kennedy ji ve stejné době potkal, když dělala televizní rozhovor a naopak tvrdí, že vypadala v dobré náladě. Později večer zazpívala dokonce dvě písničky v klubu Tru Hollywood. Ale to bylo naposledy, co vystoupila na veřejnosti.

Další den se v novinách objevily fotografie, na kterých je Whitney Houston v poměrně dezolátním stavu, jak v noci opouští klub.

Na večírku před udílením cen Grammy už Whitney nevystoupila. Zemřela ve věku 48 let v drogami zaplněné koupelně svého hotelového pokoje jen pár hodin před začátkem prominentní akce. Příčinou smrti bylo náhodné utonutí ve vaně, ale přispělo k tomu dlouhodobé užívání kokainu a srdeční onemocnění, které se u ní během dlouhých drogových let vyvinulo.

Zdroj: NY Post, History.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zahraničí, nebo tuzemsko? Dovolená se letos Čechům pořádně prodraží

Zahraničí, nebo tuzemsko? Dovolená se letos Čechům...

Trekové boty - vše, co o nich potřebujete vědět

Po stopách toho nejlepšího z Chorvatska. Místa, na která...

Nekonečně krásné ostrovy, které si zamilujete na první...

Autem do Chorvatska. Tipy, jak se vyhnout nekonečným frontám a...

Restrikce v Evropě nekončí. K našim sousedům si musíte...

Zavřít reklamu