Syn královny Alžběty půjde před soud za sexuální zločiny. Soud smetl ze stolu jeho návrh na zamítnutí žaloby

Zahraniční 14. ledna 2022 | 15:05 — Mirka Malá
Syn královny Alžběty princ Andrew má možná před sebou jen několik měsíců na svobodě. Mezi zářím a prosincem letošního roku totiž může očekávat, že bude souzen za sexuální zločiny.
Prince Andrewa letos čeká soud s nejistým koncem / Depositpohotos

Soudce Lewis A. Kaplan z amerického okresního soudu pro jižní obvod New Yorku odmítl vyhovět návrhu královské rodiny a zastavit stíhání prince Andrewa, což znamená, že syn královny Alžběty půjde k soudu někdy v posledních měsících tohoto roku.

Andrew měl rád nezletilé a zapírá

Právníci prince Andrewa minulý týden argumentovali proti žalobě za sexuální napadení Virginie Roberts Giuffre poté, co vyšlo najevo, že odsouzený sexuální delikvent Jeffrey Epstein se s obětí finančně vyrovnal a ta v rámci této dohody souhlasila, že nebude žalovat žádnou jinou osobu, která se sexuálních hrátek Epsteina a jeho party účastnila.

U soudu tak půjde o tvrzení Virginie Giuffre, která říká, že byla v letech 1999 až 2002 třikrát nucena mít sex s princem Andrewem v Londýně, New Yorku a na soukromém karibském ostrově vlastněném Epsteinem. Princ samozřejmě vše popírá.

Například dva měsíce po Epsteinově smrti se princ Andrew zúčastnil rozhovoru pro BBC, který měl objasnit jeho vztah s Epsteinem a také řešit obvinění Virginie Giuffre.

Když moderátorka BBC Newsnight Emily Maitlis nadnesla problém s fotografií, na které je jeho ruka kolem Virginiina pasu, která pravděpodobně byla pořízena v londýnském domě Epsteinovy dohazovačky nezletilých dívek Ghislaine Maxwell 10. března 2001, princ tvrdil, že si na setkání s ní vůbec nevzpomíná. Virginii bylo tehdy sedmnáct.

Poté, co byla Ghislaine Maxwell shledána vinnou z toho, že pomáhala Epsteinovi lovit nezletilé dívky pro sexuální zneužívání, je pozice prince Andrewa pro nadcházející soud krajně nevýhodná. Dále čtěte: Zpěvák The Weeknd prodává svůj luxusní byt za 22 milionů dolarů.

Zdroj: People, The Guardian.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Dvě bizarní hvězdy mohou být původem zvláštní anomálie, kterou před časem zachytilo několik observatoří

Podzimní péče o růže: Jak je správně prořezat a...

Kompostování je efektivní způsob, jak využít napadané,...

Muchovník rychle roste a bohatě plodí. Dopřejte mu podzimní...

K dozrání zelených rajčat pomůže prastará italská finta....

Zahrádkářský kalendář na podzim: Jaké důležité práce...

Podzimní výsev zeleniny nejen pro ranou jarní sklizeň....

Zavřít reklamu