Syn královny Alžběty půjde před soud za sexuální zločiny. Soud smetl ze stolu jeho návrh na zamítnutí žaloby

Zahraniční 14. ledna 2022 | 15:05 — Mirka Malá
Syn královny Alžběty princ Andrew má možná před sebou jen několik měsíců na svobodě. Mezi zářím a prosincem letošního roku totiž může očekávat, že bude souzen za sexuální zločiny.
Prince Andrewa letos čeká soud s nejistým koncem / Depositpohotos

Soudce Lewis A. Kaplan z amerického okresního soudu pro jižní obvod New Yorku odmítl vyhovět návrhu královské rodiny a zastavit stíhání prince Andrewa, což znamená, že syn královny Alžběty půjde k soudu někdy v posledních měsících tohoto roku.

Andrew měl rád nezletilé a zapírá

Právníci prince Andrewa minulý týden argumentovali proti žalobě za sexuální napadení Virginie Roberts Giuffre poté, co vyšlo najevo, že odsouzený sexuální delikvent Jeffrey Epstein se s obětí finančně vyrovnal a ta v rámci této dohody souhlasila, že nebude žalovat žádnou jinou osobu, která se sexuálních hrátek Epsteina a jeho party účastnila.

U soudu tak půjde o tvrzení Virginie Giuffre, která říká, že byla v letech 1999 až 2002 třikrát nucena mít sex s princem Andrewem v Londýně, New Yorku a na soukromém karibském ostrově vlastněném Epsteinem. Princ samozřejmě vše popírá.

Například dva měsíce po Epsteinově smrti se princ Andrew zúčastnil rozhovoru pro BBC, který měl objasnit jeho vztah s Epsteinem a také řešit obvinění Virginie Giuffre.

Když moderátorka BBC Newsnight Emily Maitlis nadnesla problém s fotografií, na které je jeho ruka kolem Virginiina pasu, která pravděpodobně byla pořízena v londýnském domě Epsteinovy dohazovačky nezletilých dívek Ghislaine Maxwell 10. března 2001, princ tvrdil, že si na setkání s ní vůbec nevzpomíná. Virginii bylo tehdy sedmnáct.

Poté, co byla Ghislaine Maxwell shledána vinnou z toho, že pomáhala Epsteinovi lovit nezletilé dívky pro sexuální zneužívání, je pozice prince Andrewa pro nadcházející soud krajně nevýhodná. Dále čtěte: Zpěvák The Weeknd prodává svůj luxusní byt za 22 milionů dolarů.

Zdroj: People, The Guardian.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

8 příznaků, podle kterých poznáte, že váš počítač napadl virus

Levné letenky přímo ve vašem telefonu? Jistě!

Vodní sporty, které stojí za to vyzkoušet

Jak připravit dokonalý velikonoční mazanec? Osvědčený...

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...