Syn královny Alžběty půjde před soud za sexuální zločiny. Soud smetl ze stolu jeho návrh na zamítnutí žaloby

Zahraniční 14. ledna 2022 | 15:05 — Mirka Malá
Syn královny Alžběty princ Andrew má možná před sebou jen několik měsíců na svobodě. Mezi zářím a prosincem letošního roku totiž může očekávat, že bude souzen za sexuální zločiny.
Prince Andrewa letos čeká soud s nejistým koncem / Depositpohotos

Soudce Lewis A. Kaplan z amerického okresního soudu pro jižní obvod New Yorku odmítl vyhovět návrhu královské rodiny a zastavit stíhání prince Andrewa, což znamená, že syn královny Alžběty půjde k soudu někdy v posledních měsících tohoto roku.

Andrew měl rád nezletilé a zapírá

Právníci prince Andrewa minulý týden argumentovali proti žalobě za sexuální napadení Virginie Roberts Giuffre poté, co vyšlo najevo, že odsouzený sexuální delikvent Jeffrey Epstein se s obětí finančně vyrovnal a ta v rámci této dohody souhlasila, že nebude žalovat žádnou jinou osobu, která se sexuálních hrátek Epsteina a jeho party účastnila.

U soudu tak půjde o tvrzení Virginie Giuffre, která říká, že byla v letech 1999 až 2002 třikrát nucena mít sex s princem Andrewem v Londýně, New Yorku a na soukromém karibském ostrově vlastněném Epsteinem. Princ samozřejmě vše popírá.

Například dva měsíce po Epsteinově smrti se princ Andrew zúčastnil rozhovoru pro BBC, který měl objasnit jeho vztah s Epsteinem a také řešit obvinění Virginie Giuffre.

Když moderátorka BBC Newsnight Emily Maitlis nadnesla problém s fotografií, na které je jeho ruka kolem Virginiina pasu, která pravděpodobně byla pořízena v londýnském domě Epsteinovy dohazovačky nezletilých dívek Ghislaine Maxwell 10. března 2001, princ tvrdil, že si na setkání s ní vůbec nevzpomíná. Virginii bylo tehdy sedmnáct.

Poté, co byla Ghislaine Maxwell shledána vinnou z toho, že pomáhala Epsteinovi lovit nezletilé dívky pro sexuální zneužívání, je pozice prince Andrewa pro nadcházející soud krajně nevýhodná. Dále čtěte: Zpěvák The Weeknd prodává svůj luxusní byt za 22 milionů dolarů.

Zdroj: People, The Guardian.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...