Tragická nehoda při natáčení. Herec Alec Baldwin zastřelil hlavní kameramanku a postřelil režiséra

Zahraniční 22. října 2021 | 11:06 Kateřina Kofroňová
K ohromné tragédii došlo včera při natáčení filmu, ve kterém Alec Baldwin manipuloval se zbraní, která měla sloužit jen jako rekvizita. S největší pravděpodobností nešťastnou náhodou zastřelil hlavní kameramanku a postřelil režiséra filmu. Proč zbraň neobsahovala slepé náboje, je prozatím předmětem vyšetřování.
Alec Baldwin je vyslýchán policií / Shutterstock

Alec Baldwin (63) je vyslýchán policií poté, co ve čtvrtek v Novém Mexiku vystřelil z nabité zbraně, která měla být pouhou rekvizitou, a zabil tak hlavní kameramanku Halynu Hutchinsovou a postřelil režiséra filmu Joela Souzu, který skončil na jednotce intenzivní péče.

Kameramanka Halyna Hutchinsonová (42) byla po nehodě letecky přepravena do nemocnice University of New Mexico Hospital v Albuquerue, kde bohužel svým zraněním později podlehla. Joel Souza (48) byl podle posledních zpráv již propuštěn z nemocnice a není v ohrožení života.

Jak ve filmu, tak ve skutečnosti

Podobnost s hlavním motivem filmu je do očí bijící. Western s názvem Rust, ve kterém Alec Baldwin nejen hraje, ale také jej režíruje, ironicky sleduje příběh mladého chlapce, který je na útěku poté, co omylem zabil místního ranchera. Z jakého důvodu se hlavní námět filmu stal skutečností a ovlivnil tak nejméně tři životy, je zatím záhadou. Při incidentu však nebyl nikdo zatčen a nebyla vznesena ani žádná obvinění.

Událost se vyšetřuje

Produkce filmu Rust byla prozatím na neurčitou dobu pozastavena. Další podrobnosti o případu jsou v tuto chvíli neznámé, ale detektivové usilovně pracují na tom, aby co nejdříve odhalili příčinu neštěstí. Také jsme psali: Elton John odmítl pozvání na recepci k uctění památky princezny Diany. Kvůli zdravotním problémům.

Zdroj: nytimes.com, telegraph.co.uk.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Poprvé v historii. Vědcům se podařilo vypěstovat rostliny v půdě z Měsíce

Je nejvyšší čas vysadit rajčata. Jak často je zalévat, jak...

Seznamte se s medvědím česnekem a poznejte sami, v čem...

Dopřejte okurkám zálivku z mléka. Dosáhnete tak maximální...

Jak se nadobro zbavit slimáků přírodní cestou. Vsaďte na...

Pěstujte cukety jako to dělají v Itálii. V létě pak doslova...

Zahrádkářský kalendář: Co v květnu vysadit a na jaké...

Zavřít reklamu