Angelina Jolie má konečně svůj instagramový účet. Zveřejnila na něm dopis od afghánské dívky

Zahraniční 02. září 2021 | 14:18 Mirka Malá
Angelina Jolie se konečně připojila na Instagram, ale žádné sexy fotky na jejím účtu fanoušci nenajdou. Místo toho tam oscarová herečka zveřejnila dopis od afghánské dívky jako součást jejího zájmu o situaci v této zemi.
Další 3 fotografie v galerii
Herečka chce svůj účet využít v boji za práva afghánských žen / Depositphotos

"Toto je dopis, který mi poslala dospívající dívka z Afghánistánu,“ píše Jolie v titulku vedle fotky ručně psaného dopisu. "Právě teď lidé v Afghánistánu ztrácejí schopnost komunikovat na sociálních sítích a svobodně se vyjadřovat. Přišla jsem tedy na Instagram, abych se podělila o jejich příběhy a hlasy lidí z celého světa, kteří bojují za svá základní lidská práva," přidala herečka.

Zdroj blízký samotné herečce zdůvodnil, proč se Jolie rozhodla využívat sociální sítě. "Angie cítila nutkání se připojit ve chvíli, kdy ženy a mladí lidé v Afghánistánu ztrácejí schopnost komunikovat na sociálních médiích a svobodně se vyjadřovat,“ říká zdroj. Z jejího pohledu, pokud je schopná být součástí snahy zesílit jejich hlasy, pak cítila, že je to dostatečný důvod připojit se a používat tuto sociální platformu.“

Taliban, který nyní Afghánistán zcela ovládá, sice slibuje, že zachová práva žen, které si afghánské ženy vydobily v posledních desetiletích, i školní docházku dívek, ale všeobecně se předpokládá, že svým slibům nakonec nedostojí.

Dopis o teroru

Příkladem, co je v Afghánistánu možné, je Malala Yousafzai, 24letá aktivistka za lidská práva, která má s Talibanem vlastní drsné zkušenosti. Bylo jí jen 15 let a studovala v Pákistánu, když do jejího školního autobusu nastoupil ozbrojenec Talibanu a střelil ji do obličeje. Na svůj twitterový účet nyní napsala: "V úplném šoku sledujeme, jak Taliban ovládá Afghánistán. Mám strach o ženy, menšiny a bojovníky za lidská práva."

V dopise, který Angelina Jolie zveřejnila na svém instagramovém účtu, mimo jiné autorka dopisu píše: "Je nechutné sledovat, jak jsou Afghánci znovu vysídlováni ze strachu a nejistoty, která zachvátila jejich zemi. A potkat tolik žen a dívek, které nejen chtěly vzdělání, ale bojovaly za něj. Stejně jako ostatní oddaní se neodvrátím. Budu i nadále hledat způsoby, jak pomoci. A doufám, že se ke mně přidáte." Dále čtěte: Zpěvačka Britney Spears opět lítá v problému. Popová hvězda údajně napadla svou hospodyni.

Zdroj: People.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zahraničí, nebo tuzemsko? Dovolená se letos Čechům pořádně prodraží

Zahraničí, nebo tuzemsko? Dovolená se letos Čechům...

Trekové boty - vše, co o nich potřebujete vědět

Po stopách toho nejlepšího z Chorvatska. Místa, na která...

Nekonečně krásné ostrovy, které si zamilujete na první...

Autem do Chorvatska. Tipy, jak se vyhnout nekonečným frontám a...

Restrikce v Evropě nekončí. K našim sousedům si musíte...

Zavřít reklamu