Herečka ze seriálu Hry o trůny Emilia Clarke byla označena šéfem televizní společnosti za malou a špinavou holku

Seriály & Filmy 23. srpna 2022 | 11:16 — Pavla Krejčí
Herečka ze seriálu Hry o trůny Emilia Clarke byla slovně napadena. Generální ředitel australské televizní společnosti Foxtel Patrick Delany ji během projevu na premiéře seriálu Rod draka v Sydney nazval jako „malou a špinavou holku“.
Komentář na roli Emilie Clarke nebyl přijat pozitivně / Depositphotos

Premiéra očekávaného seriálu Rod draka, která se konala v Sydney, se změnila ve vlnu pobouření. Šéf australské televizní předplatitelské společnosti Patrick Delany během svého projevu označil Emilii Clarke za „malou a špinavou holku.“ Jeho nevybíravý komentář samozřejmě vyvolal nesouhlas a údiv u všech přítomných.

Delanyho označení zaznělo, když řekl publiku, aby začali sledovat seriál Hry o trůny. „Říkal jsem si: ‚Co je to za show s tou malou, špinavou holkou‘, která jde do ohně?“ Odkazoval na slavnou scénu z první sezóny, kdy Emiliina postava Daenerys vstoupila do ohně.

Někteří účastníci akce se anonymně svěřili, jaká byla reakce publika. Jeden řekl: „Měl jsem pocit, jako by čekal, že se budeme smát, ale lidé v místnosti tím byli zjevně šokováni."

Další dodal: „Trochu jsme zalapali po dechu."

Společnost se následně za Patricka, který je jedním z nejvyšších manažerů společnosti, omluvila: „Cílem bylo sdělit, že pro něj byly Hry o trůny v roce 2011 něčím velmi odlišným a že Emilia Clarke se z relativně neznámé situace stala jednou z nejuznávanějších a nejoblíbenějších hereček v televizi a filmu. Jménem pana Delanyho se Foxtel Group omlouvá, pokud byly jeho poznámky nepochopeny a způsobily nějaký přestupek."

Nová série Rod draka je spin-offem seriálu Hry o trůny, ve kterém Emilia hrála roli Daenerys Targaryen. Emilia se však v nové show neobjeví, jelikož se děj odehrává dlouho před narozením její postavy. Prequel je založen na knižní sérii Píseň ledu a ohně od George RR Martina.

Rod draka se zaměřuje především na román Oheň a krev, který vyšel v roce 2018, přičemž se děj odehrává asi 170 let před událostmi Her o trůny. Příběh nabízí pohled na začátek konce rodu Targaryenů. V seriálu hrají Matt Smith jako princ Daemon Targaryen, Olivia Cooke jako Alicent Hightower či Rhys Ifans jako Otto Hightower.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Deanerys Targaryen

 

Clarke mezitím zaznamená úspěchy v jiných projektech. Nyní hraje hlavní roli v nové verzi divadelní show Racek od Antona Pavloviče Čechova.

Z nové role v dramatu Racek je nadšená a neváhala svou radost ukázat světu. Emilia sdílela snímek na Instagramu, ke kterému napsala: „Pojďte se podívat na tento magický okamžik, ve kterém mám to štěstí, že žiji. Končí 10. září." Odkazovala tím na divadelní verzi.

Dodala: „Navíc, pokud jste nás na pódiu minuli, tady je zlatý okamžik vidět to někde blíž k domovu s @nationaltheatre od 3. listopadu. Naše hra... JAKO FILM!" Psali jsme také: Johnny Depp bude režírovat první film po 25 letech

Autorský článek, další zdroje: mirror.co.uk, Instagram

Související články
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Smutná zpráva obletěla svět: Zemřel Chandler ze seriálu Přátelé. Bylo mu pouhých 54 let

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...