Ana de Armas jako Marilyn Monroe. Netflix na podzim uvede film o slavné divě

Seriály & Filmy 18. června 2022 | 12:32 — Pavla Krejčí
Život Marilyn Monroe dodnes fascinuje celý svět. O její podivné a náhlé smrti kolují různé spekulace, které se stávají námětem pro dokumenty i filmová zpracování. V září vtrhne na Netflix zbrusu nové pojetí, které dá nahlédnout do jejího osobního života.
Ana de Armas jako Marilyn Monroe / Depositphotos

Film s názvem Blonde je zbeletrizované zpracování románu Joyce Carol Oates, který vyšel v roce 2000. Dle oficiální synopse film „odvážně přetváří život Marilyn Monroe a zkoumá rozkol mezi jejím veřejným a soukromým já“. Děj bude pravděpodobně pokrývat život Marilyn od dětství, kdy byla ještě známá jako Norma Jeane, až po její nečekanou smrt. Ústředním bodem filmu je samozřejmě její kariéra, nicméně její zkušenosti z dětství silně ovlivnily její život, a proto film podá celistvý obraz hereččiny složité osobnosti.

Hlavní role zesnulé hollywoodské legendy se zhostila Ana de Armas, čtyřiatřicetiletá herečka. Vedle ní se objeví Bobby Cannavale jako Joe DiMaggio, „ex-sportovec“ a manžel Monroe, Adrien Brody si zahraje jejího třetího manžela Arthura Millera, Julianne Nicholson ztvární její matku a Caspar Phillipson bude k vidění jako John F. Kennedy.

Režie se zhostil Andrew Dominik, který je známý svými uměleckými produkcemi a patrně tak představí příběh avantgardně.

Nyní byl vypuštěn první trailer, v němž lze vidět plačící Marilyn před zrcadlem v její šatně. Další záběry ji ukazují v ikonické scéně v bílých šatech nad mříží newyorského metra. Také ji vidíme, jak přijíždí na premiéru, tančí a chichotá se sama sobě v zrcadle – podobnost mezi Armas a hvězdou 50. let je najednou neskutečná. 

De Armas pro Netflix řekla, že „ambice spisovatele/režiséra Andrewa Dominika byly od začátku velmi jasné: prezentovat verzi života Marilyn Monroe jejím objektivem“. A dále dodala: „Chtěl, aby svět zažil, jaké to skutečně je být nejen Marilyn, ale také Normou Jeane. Zjistila jsem, že je to ten nejodvážnější, nejneomluvitelnější a nejfeminističtější pohled na její příběh, jaký jsem kdy viděla." 

Herečka strávila v maskérně přes tři hodiny denně, aby vypadala jako kopie Marilyn. Před zahájením natáčení si také zjišťovala spoustu informací o Marilyn a zkoumala její vystupování a mluvu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Netflix US (@netflix)

„Na tomto filmu jsme pracovali hodiny, každý den téměř rok. Četla jsem román Oatesové, prostudovala stovky fotografií, videí, zvukových nahrávek, filmů – vše, co se mi dostalo pod ruku. Každá scéna je inspirována existující fotografií,“ řekla de Armas. „Probírali jsme každý detail na fotce a debatovali o tom, co se na ní děje. První otázka vždy zněla: 'Co tady cítila Norma Jeane?' Chtěli jsme vyprávět lidskou stránku jejího příběhu.“

Dodala: „Sláva je to, co udělalo Marilyn nejviditelnější osobou na světě, ale také to udělalo Normu nejneviditelnější."

Režisér Andrew Dominik řekl: „Byl jsem opravdu šťastný, že jsem měl Anu, protože byla schopná udělat cokoliv. Byla tak dobrá. Do role se dostala velmi rychle. Vcítila se do Marilyn a cokoliv, co jsem jí řekl, opravdu chápala. Scény byly tak živé díky její přítomnosti.“ Blonde vyjde na Netflixu 23. září. Psali jsme také: Z Padesáti odstínů šedi do adaptace knihy Jane Austenové. Dakota Johnson se tentokrát svlékat nebude

Autorský článek, další zdroj: people.com, variety.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Velikonoce Honzy Čenského: Pohádková princ nejen zpíval, ale i zachraňoval

Levné letenky přímo ve vašem telefonu? Jistě!

Vodní sporty, které stojí za to vyzkoušet

Jak připravit dokonalý velikonoční mazanec? Osvědčený...

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...