Herec Karel Roden v nové roli odhalí dávný zločin

Seriály & Filmy 18. ledna 2022 | 19:06 — Mirka Malá
Filmový thriller Promlčeno, ve kterém Karel Roden v hlavní roli odhaluje dávný zločin, je konečně po sérii více či méně povedených komediích film, na který se mohou filmoví fandové opravdu těšit.
Další 1 fotografie v galerii
Konečně film, na který se mohou filmoví fandové těšit / Bontonfilm

Karel Roden se v roli záhadného muže Radka vrací po dvaceti letech na pár hodin do Prahy, aby zde nalezl jistou mladou ženu a vypořádal se s minulostí. V pátrání mu pomáhá rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do svého živě vysílaného pořadu. Během Radkova vyprávění je pak do pochmurného příběhu vtažena nejen ona, ale i pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí.

Návrat do minulosti

Rodenova postava se vrací k událostem dávno do minulosti a snímek tak otevírá téma promlčených zločinů. V mnoha zemích lze zločin potrestat kdykoliv, v Česku však mají jeho pachatelé šanci na takzvané promlčení a na to, že po nějaké době už za své hříchy nemohou pykat.

"Scénář jsem přečetl jedním dechem. S režisérem Robertem Sedláčkem jsme už dlouho mluvili o nějaké spolupráci a nakonec se to shodou náhod povedlo,“ řekl Roden, který už dokonce za svou roli v tomto thrilleru dostal na newyorském filmovém festivalu cenu za mužský herecký výkon.

Zdroj: Bontonfilm.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více. Toto je pravé místo pro podzimní lenošení

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více....

Komplikace na hranicích. Co by měli turisté vědět, aby se...

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...

Zavřít reklamu