Film se skupinou ABBA bude jedním z nepohádkových taháků letošních Vánoc

Seriály & Filmy 11. prosince 2021 | 10:00 Mirka Malá
Letošní Vánoce budou v televizi jako všechny předešlé. Diváci znovu uvidí všechny české pohádky a k tomu ještě Pretty Woman nebo Mrazíka. Kdo se této poměrně chmurné vánoční předpovědi chce vyhnout, může využít hudebních Vánoc.
Hudební Vánoce začínají už 11. prosince. A bude i ABBA / Česká televize

Vánoční program ČT art začíná navíc už s druhým adventem. Vysílání nabídne vánoční koncerty, premiéry oceňovaných filmů i dokumenty o výjimečných osobnostech a událostech.

Bude i Havel a ABBA

Kulturní stanice také připomene deset let od úmrtí dramatika, disidenta a prvního českého prezidenta Václava Havla. Šest dní před Štědrým dnem uplyne deset let, kdy zemřel. Ve stejný den si mohou diváci připomenout legendární záznam představení Audience z Činoherního klubu z devadesátého roku. O den dříve se ve vysílání objeví od své premiéry poprvé sestřih koncertu z velkého sálu Lucerny, který byl tehdy narychlo uspořádán jako Pocta Václavu Havlovi. V neposlední řadě uvede ČT art 16. prosince koprodukční dokument Umění disentu kombinující české a zahraniční, mnohdy dosud
neviděné archivní materiály.

Mezi další osobnosti, které ČT Art o vánočním čase připomene, patří skladatel Bohuslav
Martinů, herec Leonardo DiCaprio, šansoniér Charles Aznavour, herec Burt Reynolds
a hlavně hudební skupina ABBA, která má letos velký comeback.

A chybět nebudou také koncerty. Luciana Pavarottiho připomene televize ve třicet let starém záznamu z londýnského Hyde Parku a rocker Rod Stewart zahraje v Royal Albert Hall. A chybět nebudou ani sváteční koncerty včetně tradičního vystoupení z Valdštejnského paláce, Kouzelné Rybovky Matěje Formana, vánočních pastorel Jonase Kaufmanna nebo Novoročního koncertu České filharmonie.

Kdo tedy zrovna už opravdu nemusí vidět Pretty Woman a všechny české pohádky, které televize pilně vysílají stále dokola, bude si moci trochu ulevit alespoň u dobré muziky. Dále čtěte: Petr Čtvrtníček prozradil, jak začal během pandemie podnikat jako řezník. Uzeniny prodává po akcích.

Zdroj: Česká televize.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zahraničí, nebo tuzemsko? Dovolená se letos Čechům pořádně prodraží

Zahraničí, nebo tuzemsko? Dovolená se letos Čechům...

Trekové boty - vše, co o nich potřebujete vědět

Po stopách toho nejlepšího z Chorvatska. Místa, na která...

Nekonečně krásné ostrovy, které si zamilujete na první...

Autem do Chorvatska. Tipy, jak se vyhnout nekonečným frontám a...

Restrikce v Evropě nekončí. K našim sousedům si musíte...

Zavřít reklamu