Film se skupinou ABBA bude jedním z nepohádkových taháků letošních Vánoc

Seriály & Filmy 11. prosince 2021 | 10:00 — Mirka Malá
Letošní Vánoce budou v televizi jako všechny předešlé. Diváci znovu uvidí všechny české pohádky a k tomu ještě Pretty Woman nebo Mrazíka. Kdo se této poměrně chmurné vánoční předpovědi chce vyhnout, může využít hudebních Vánoc.
Hudební Vánoce začínají už 11. prosince. A bude i ABBA / Česká televize

Vánoční program ČT art začíná navíc už s druhým adventem. Vysílání nabídne vánoční koncerty, premiéry oceňovaných filmů i dokumenty o výjimečných osobnostech a událostech.

Bude i Havel a ABBA

Kulturní stanice také připomene deset let od úmrtí dramatika, disidenta a prvního českého prezidenta Václava Havla. Šest dní před Štědrým dnem uplyne deset let, kdy zemřel. Ve stejný den si mohou diváci připomenout legendární záznam představení Audience z Činoherního klubu z devadesátého roku. O den dříve se ve vysílání objeví od své premiéry poprvé sestřih koncertu z velkého sálu Lucerny, který byl tehdy narychlo uspořádán jako Pocta Václavu Havlovi. V neposlední řadě uvede ČT art 16. prosince koprodukční dokument Umění disentu kombinující české a zahraniční, mnohdy dosud
neviděné archivní materiály.

Mezi další osobnosti, které ČT Art o vánočním čase připomene, patří skladatel Bohuslav
Martinů, herec Leonardo DiCaprio, šansoniér Charles Aznavour, herec Burt Reynolds
a hlavně hudební skupina ABBA, která má letos velký comeback.

A chybět nebudou také koncerty. Luciana Pavarottiho připomene televize ve třicet let starém záznamu z londýnského Hyde Parku a rocker Rod Stewart zahraje v Royal Albert Hall. A chybět nebudou ani sváteční koncerty včetně tradičního vystoupení z Valdštejnského paláce, Kouzelné Rybovky Matěje Formana, vánočních pastorel Jonase Kaufmanna nebo Novoročního koncertu České filharmonie.

Kdo tedy zrovna už opravdu nemusí vidět Pretty Woman a všechny české pohádky, které televize pilně vysílají stále dokola, bude si moci trochu ulevit alespoň u dobré muziky. Dále čtěte: Petr Čtvrtníček prozradil, jak začal během pandemie podnikat jako řezník. Uzeniny prodává po akcích.

Zdroj: Česká televize.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Heidi Klum pojistila své nohy na dva miliony dolarů. Jedna noha je ale dražší

Recept na krupicovou kaši podle Přemka Forejta, po které se...

Neodkládejte přípravu vaší zahrady na jaro. Správná...

Interiér ve venkovském duchu vypadá dobře, je nadčasový a...

Jak snadno navrátit chuť i křupavost gumovým rohlíkům

Výborný recept na langoše s jogurtem. Za pár minut budete...

Mytí auta v zimě: Některým vozům může být přehnaná...

Zavřít reklamu