David Novotný povede detektivy v nové kriminálce. Některé zločiny se skutečně staly

Seriály & Filmy 25. listopadu 2021 | 15:39 — Mirka Malá
Po Plzni a Ostravě se zločinci a detektivové stěhují do Českých Budějovic. Česká televize na jihu Čech začala natáčet Místo zločinu České Budějovice a hlavní hvězdou bude tentokrát David Novotný.
Další 1 fotografie v galerii
David Novotný bude vyšetřovat zločiny na jihu Čech / Se svolením Česká televize

Přesto, že má seriál v názvu jméno jihočeské metropole, nepůjde o klasickou městskou detektivku. Naopak, snahou tvůrců je trávit co nejvíce času venku v krajině nebo v menších městech a ukázat ikonická místa spojená s tímto regionem. "Malebnost a klid jihočeské krajiny je postavena do kontrastu se zločinem, povětšinou banálním, brutálním a zbytečným,“ říká kreativní producent ČT Jan Lekeš. Natáčí se proto po celém kraji. První klapky padly na Šumavě, a pak se točilo rovněž v Táboře, Třeboni, Českých Budějovicích nebo na Lipně.

Některé zločiny se skutečně staly

Některé z epizod vycházejí opět ze skutečných kriminálních případů, ale nejsou všechny z jižních Čech, které jsou z kriminalistického hlediska klidnější.

Přesto budou mít kriminalisté vedení Davidem Novotným plné ruce práce ve všech třinácti epizodách. Diváci se ale mohou těšit i na Pavlu Beretovou v roli Emy Grodské. Z Ostravy bude v seriálu převelena do Českých Budějovic a nastoupí rovnou na místo šéfky tamní kriminálky.

Mladou generaci kriminálního týmu pak tvoří inspektorka Jana Šímová v podání Judit Bárdos a Petr Braun, kterého hraje Filip Březina. A v seriálu se také objeví oblíbený Leoš Noha.

Filmaři začali natáčet v říjnu a mají za sebou podzimní scény, ale do Jihočeského kraje se ještě za zimním počasím vrátí, a to v polovině ledna. Následně plánují točit i na jaře a zkraje léta. Předchozí série, Místo zločinu Plzeň i Místo zločinu Ostrava, sledovalo shodně v průměru přes 1,3 milionu diváků a patřily k nejoblíběnějším seriálům. Dále čtěte: Herečka Sara Sandeva přiznala, že kromě hraní také pracuje v bistru svých rodičů.

Zdroj: TZ Česká televize.

Související články
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vznášející se sovětské monstrum mělo zdolat jakýkoliv terén. Bylo určeno pro bleskové útoky

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Plzáci začínají klást vajíčka. Když je nezastavíte,...

Lahodné míša řezy: Připravte si je doma podle receptu...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zlikvidujte mšice bez chemie. Vyrobte si účinný postřik z...