Herec Ivan Vyskočil prožívá obrovskou tragédii. Jeho syn spáchal u jihočeského rybníka sebevraždu

České 09. května 2022 | 20:24 — René Černý
Herec Ivan Vyskočil prožívá nejhorší období svého života. Jeden z jeho dvou synů Jakub si totiž sáhl na život. V noci na pondělí se dobrovolně rozhodl vzít si život. U rybníka v jižních Čechách obrátil zbraň proti sobě. Kromě rozsáhlého dopisu na rozloučenou zanechal na světě manželku a dvě děti.
Dalších 5 fotografií v galerii
Ivan Vyskočil prožívá nejhorší chvíle svého života / Se svolením Face To Face

Šestačtyřicetiletý podnikatel a zakladatel dopravní společnosti BusLine se zastřelil v noci na pondělí u Hrazan na Písecku nedaleko Milevska. Jeho bezvládné tělo našli policisté u rybníka Roudný.

"Je to pravda, ale promiňte, nemůžu o tom mluvit, je to čerstvé a strašně to bolí. Promiňte, nemůžu," řekl inStory.cz sám zdrcený otec Jakuba, herec Ivan Vyskočil, který mu i ve firmě občas vypomáhal. 

Například, když letos v březnu jeli společně několikrát na slovensko-ukrajinské hranice a do ČR přivezli desítky žen s dětmi, kteří prchaly před válkou na Ukrajině. "Považuji to za smysluplné, tak jsme to s Jakubem dali dohromady a přivezli jsme první várku těch ubohých matek s dětmi a pojedeme pro další," svěřil se tehdy inStory.cz Vyskočil.

Netušil však, co jej čeká a jakými problémy asi jeho syn Jakub, kterého má s první ženou Evou, čeká. Přičemž problémy v podnikání i kvůli svému dávnému společníkovi měl hercův syn řadu let. A občas o nich i v médiích promluvil. 

Jeho spolupracovníci i rodina po něm poté, kdy našli dopis na rozloučenou, nechali v neděli odpoledne vyhlásit pátrání. Na jihu Čech se pak rozjela rozsáhlá pátrací akce, do které se zapojil i vrtulník.

"Jednalo se o pátrací akci po muži, u něhož bylo podezření na sebevražedné úmysly. Nakonec byla tato osoba vypátrána, bohužel ale muž zemřel. Pravděpodobně se jednalo o sebevraždu a v tuto chvíli se tak nebudeme k události více vyjadřovat," sdělila  písecká mluvčí Policie ČR Štěpánka Schwarzová.

Bezvládné tělo našli policisté u rybníka nedaleko obce Hrazany na Písecku. Bohužel už lékař mohl konstatovat jenom smrt. Lékař na místě nařídil provedení soudní pitvy. Co přesně přivedlo Jakuba Vyskočila k takto krajnímu a fatálnímu řešení, nyní budou policisté vyšetřovat. 

Zdroj: Autorský článek. 

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

8 příznaků, podle kterých poznáte, že váš počítač napadl virus

Levné letenky přímo ve vašem telefonu? Jistě!

Vodní sporty, které stojí za to vyzkoušet

Jak připravit dokonalý velikonoční mazanec? Osvědčený...

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...