Manželka Mekyho Žbirky se synem Davidem dokončují jeho nedodělanou desku

České 03. dubna 2022 | 17:09 — Mirka Malá
Zpěvák Miro Žbirka zemřel loni v listopadu ve věku 69 let na zápal plic a nechal po sobě nedokončené album. A to se nyní snaží jeho manželka Kateřina se synem Davidem dokončit.
Další 2 fotografie v galerii
Meky Žbirka před svým náhlým odchodem nestihl dokončit novou desku / TV Prima

Kateřina Žbirková byla hostem u Jana Krause a prozradila, jak se teď věci mají. Ostatně roky dělala svému manželovi manažerku a stála za produkcí jeho hudebních projektů.

Žbirkovo nedokončené album vyjde v květnu

"Byla jsem taková ta šedá eminence a teď vidím, jak je to těžké, když jsem Mekymu nadávala, že tohle neřekl a támhleto neřekl, zkrátka všechno, co jsem mu přikázala. Stála jsem vzadu a říkala jsem mu: tys to neřekl! Přitom se tak rozvětvil. A teď vidím, že já to možná také všechno neřeknu,“ vysvětlovala Kateřina Janu Krausovi.

Nicméně Kateřina teď stojí za dokončením Žbirkova nedodělaného alba. Na první pohled to může být nadlidský úkol, ale Žbirka byl prý velký systematik a měl velice pečlivě uspořádané poznámky ke své práci. "Mám manuál, on mě de facto zaúkoloval,“ popsala Kateřina. "Ale jsem ráda, protože když mám co dělat, nemám čas smutnit, a vlastně Meky je pořád se mnou.“

Svého úkolu se zhostil i jejich syn David, který se rozhodl dokončit otcovo poslední album se svou matkou. "Album má vyjít už v květnu a zatím ještě není ani zmastrované, tak doufám, že nebudeme v květnu křtít maketu,“ strachovala se trochu Mekyho žena. Album se natáčí v londýnském studiu ve čtvrti Muswell Hill, kde se narodila Mekyho maminka. "Přivlekla jsem tam Davidovi kytaru a čekala jsem, že tam uvidím zadumaného člověka. Ale byl tam můj syn, který všemu šéfoval, a když jsem chtěla něco říct, zarazil mě, abych ho nepřerušovala. Dost mě překvapil, jak to zvládá,“ dodala Kateřina.

Spolu s albem byly naplánované i koncerty u příležitosti Mekyho 70. narozenin. "Koncerty mají být v říjnu: v Londýně, v Bratislavě a 21. října přesně na jeho narozeniny v Praze. Já jsem nechala i ten playlist, co si Meky vymyslel. Měl to vymyšlený. Já jsem oslovila jenom jeho kamarády a kolegy, aby zazpívali ten playlist. Není to produkčně úplně jednoduchý," uzavřela Kateřina Žbirková.

Zdroj: TV Prima, radiozurnal.rozhlas.cz.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více. Toto je pravé místo pro podzimní lenošení

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více....

Komplikace na hranicích. Co by měli turisté vědět, aby se...

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...

Zavřít reklamu