Marika Gombitová oslavila pětašedesátiny. Nadělila si dvojalbum autorských písniček

České 04. října 2021 | 10:14 — Mirka Malá
Marika Gombitová, charismatická zpěvačka s jedinečným hlasem, oslavila 12. září pětašedesátiny. A při této příležitosti vydalo vydavatelství Opus reprezentační výběrové dvojalbum Zem menom láska, které představuje tuto ikonu populární hudby i jako skladatelku.
Další 2 fotografie v galerii
Marika Gombitová oslavila pětašedesáté narozeniny / Opus

Vydavatelství Opus se kontinuálně věnuje reedicím známých alb a skladeb ze svého katalogu. Pro dlouhodobý úspěch, neopakovatelnost a nadčasovost se v edičním plánu na rok 2021 ocitlo i dvojalbum autorských písní Mariky Gombitové.

Sestavil ho hudební dramaturg Juraj Čurný s cílem představit ji jako výjimečnou skladatelku a interpretku ve všech autorských i výrazových polohách. Poprvé však především jako skladatelku. Málokdo možná ví, že Marika Gombitová má na kontě víc než 60 vlastních skladeb. Z nich se do finálního výběru dostalo 23 písní, které nejlépe postihují vyzrávání autorčina rukopisu. "Nebolo jednoduché zmestiť sa do časových limitov definovaných formátom vinylovej 2LP, ale napokon som Marike ponúkol finálny zoznam skladieb a na moje veľké prekvapenie a ešte väčšie potešenie mi ho odobrila bez jedinej zmeny a pripomienky. Autorská nápaditosť a interpretačná jedinečnosť v spojení s kongeniálnymi textami Kamila Peteraja pomohli vzniknúť pesničkám, ktoré patria k tomu najlepšiemu a najtrvácnejšiemu v slovenskej populárnej hudbe,“ řekl Juraj Čurný.

"Keď človek robí niečo krásne, niečo, čo ho napĺňa šťastím, túži po tom, aby to trvalo stále a aby to nemalo koniec. A práve to, čo človek robí v spojení s Bohom, naberá dimenziu večnosti,“ napsala do bookletu nového alba samotná Marika Gombitová. 

Legendární zpěvačka s hudbou nekončí

Naopak. Kromě nové desky má na příští rok naplánované také živé koncerty. O legendární zpěvačku je stále obrovský zájem a svoje fanoušky neztrácí, naopak.

Dodnes se jejích hudebních nosičů prodalo více než milion. V exkluzivní anketě 100 nejlepších slovenských alb je ze všech interpretů zastoupená nejvyšším počtem titulů – devíti alby.

Marika Gombitová za svou kariéru nazpívala více než 230 písní a prodala přes milion desek. Mnohokrát bodovala v různých anketách popularity na Slovensku i v Čechách.

Gombitová se i přes nepřízeň osudu stala hudební ikonou, získala mnohá ocenění jako Zpěvačka století nebo Žena 21. století. Její píseň Vyznanie zvítězila v anketě Hit století a je asi nejemotivnější skladbou v historii československého popu. Dále čtěte: Film Karel jde do kin. Režisérka Špátová neměla ve střizně daleko k slzám.

Zdroj: Opus.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...