Legendární zpěvačka a herečka Barbra Streisandová vydala po letech nový singl

Seriály & Filmy 20. května 2024 | 17:50 — Marek Pokorný
Barbra Streisandová, držitelka cen Emmy, Grammy, Oscar a Tony, zpěvačka, skladatelka, herečka, scenáristka a režisérka, nahrála úplně novou píseň Love Will Survive.
Barbra Streisand je kultovní americká zpěvačka a herečka, její kariéra trvá již více než šest desetiletí / Pixabay

Uvedená píseň bude závěrečnou titulní skladbou připravovaného původního seriálu SkyShowtime "The Tattooist of Auschwitz" (Tatér z Osvětimi). Skladbu Love Will Survive složil dvojnásobný držitel Oscara Hans Zimmer ve spolupráci s Karou Talve, několikanásobnou nominantkou na cenu Emmy, a držitelem ceny Grammy Walterem Afanasieffym. Text složil na cenu Grammy a Zlatý glóbus nominovaný Charlie Midnight. 

Zimmer a Talve také složili původní hudbu k připravovanému šestidílnému limitovanému seriálu, v němž hrají Harvey Keitel, Melanie Lynskey, Jonah Hauer-King, Anna Próchniak a Jonas Nay.

Streisandovou, jejíž kariéra trvá již více než šest desetiletí a zahrnuje řadu oceněných a světově proslulých hitů, jako jsou její vlastní skladby Evergreen, The Way We Were a Woman in Love, na této nové nahrávce doprovází špičkový Londýnský symfonický orchestr pod vedením Williama Rosse. 

Skladbu produkovali několikanásobní držitelé ceny Grammy Walter Afanasieff a Peter Asher. Výkonnými producenty jsou Barbra Streisandová, Jay Landers a Russell Emanuel. 

„Vzhledem k nárůstu antisemitismu po celém světě jsem chtěla píseň Love Will Survive v kontextu tohoto seriálu zazpívat jako vzpomínku na šest milionů duší, které byly ztraceny před necelými 80 lety. A také říci, že i v těch nejtemnějších dobách může síla lásky zvítězit a přetrvat,“ řekla Barbra Streisandová.

The Tattooist of Auschwitz (Tatér z Osvětimi) je příběhem jednoho muže, slovenského Žida Laliho (Hauer-King), který je v roce 1942 deportován do koncentračního tábora v Osvětimi, kde bylo během holocaustu zavražděno přes milion Židů.

Hned po příjezdu je Lalimu přidělena role tätowierera (tatéra), jehož úkolem bylo na ruce vězňů psát identifikační čísla. Jednoho dne potká Gitu (Próchniak), a když jí na ruku tetuje vězeňské číslo, vzplane mezi nimi láska, která vzdoruje hrůzám kolem nich. Tak začíná odvážný a nezapomenutelný příběh. Lali a Gita se pod neustálým dozorem výbušného nacistického důstojníka SS Stefana Baretzkiho (Jonas Nay) rozhodnou udržet jeden druhého naživu.

Přibližně o 60 let později se dnes osmdesátiletý Lali (Keitel) setkává se začínající spisovatelkou Heather Morris (Lynskey). Nedávno ovdovělý Lali nachází odvahu vyprávět světu svůj příběh. Když Lali s Heather prochází svou minulost, musí se vyrovnávat s traumaty svého mládí a znovu prožít lásku, kterou prožili v jednom z nejtemnějších míst. 

„Barbra Streisandová je jednou z nejznámějších umělkyň na světě a my jsme velmi poctěni, že s ní můžeme spolupracovat. Barbra a její tým vytvořili tu nejkrásnější píseň, která vychází z Hansova a Karynho ústředního motivu seriálu a vystihuje klíčové – láska přežije. Nahrávání písně s ikonickým zpěvem Barbry a Williamem Rossem dirigujícím LSO ve studiích Abbey Road bylo nezapomenutelným okamžikem a vzpomínkou, kterou si budu navždy uchovávat. Jsme nadšeni, že jsme mohli tímto způsobem uctít památku Laliho a Gity touto nádhernou originální skladbou,“ dodala Claire Mundell, výkonná producentka společnosti Synchronicity Films.

Zdroj: SkyShowtime, RollingStone

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...