Smutná zpráva obletěla svět: Zemřel Chandler ze seriálu Přátelé. Bylo mu pouhých 54 let

Zahraniční 29. října 2023 | 04:44 — Anna Novotná
Opravdu velmi smutná zpráva obletěla svět. Zemřel oblíbený herec Matthew Perry, který se proslavil zejména rolí Chandlera Binga v seriálu Přátelé. Bylo mu pohých 54 let. Herec se podle dostupných informací utopil ve vířivce ve svém domě.
Nezapomenutelná trojice: Joey Tribbiani, Chandler Bing a Ross Geller / Depositphotos

Matthew Perry byl v sobotu nalezen mrtev ve svém domě v Los Angeles, informoval americký web TMZ. Podle jeho zdrojů se herec vrátil domů někdy dopoledne po dvouhodinové projížce na kole. Když se Matthew přijel do svého domu, zavolal svému asistentovi a požádal ho o schůzku. Když asistent o dvě hodiny později dorazil, zjistil, že herec nereaguje. Zavolal 911 a čekal na pomoc. Když záchranáři přispěchali na místo, Perryho se již oživit nepodařilo.

Na místě nebyly nalezeny drogy

Server s odvoláním na policii napsal, že Matthew Perry byl nalezen bez známek života v sobotu ve svém domě v Los Angeles. Záchranáři podle zdrojů vyrazili na místo po oznámení o zástavě srdce. Herce našli ve vířivce bez známek života. Perrymu bylo 54 let a celoživotně bojoval se závislostí na lécích a alkoholu. Na místě tragické události ale neměly být nalezeny žádné drogy a zatím neexistuje ani podezření na cizí zavinění.

Matthew Perry si získal srdce diváků po celém světě především jako představitel svérázného Chandlera Binga, kterého v deseti sériích Přátel ztvárnil. Jak poznamenává agentura AP, seriál z let 1994 až 2004 z něj udělal jednu z nejvýraznějších postav Hollywoodu.

Na plátně smích, v životě slzy

Hrál také v seriálu Beverly Hills 90210 či několika nezapomenutelných filmech (většinou v komediích)... jako 'Blázni spěchají,' 'Celých devět yardů', 'Tři do tanga', a mnoho dalších. Zatímco jeho postava na obrazovce byla pro diváka vždy přívětivá a optimistická, Matthew v soukromém životě hodně trpěl - zejména již zmiňovanou závislostí na drogách a alkoholu... konkrétně na lécích proti bolesti. Léta byl závislý na Vicodinu. Matthew otevřel tuto bolestnou kapitolu svého života v dokumentu, které vydal minulý rok. V něm herec podrobně popsal, jaké problémy měl, včetně jeho častého hubnutí a nabírání na váze během natáčení seriálu Přátelé.

Nikdy se neoženil

Matthew se nikdy neoženil, jednou byl krátce zasnoubený s Molly Hurwitz, ale svou osudovou lásku, kterou mu v Přátelích byla Monika, v reálném životě nenašel.

Autorský článek, další zdroj: tmz.com, cnn.com.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...