Smutná zpráva obletěla svět: Zemřel Chandler ze seriálu Přátelé. Bylo mu pouhých 54 let

Zahraniční 29. října 2023 | 04:44 — Anna Novotná
Opravdu velmi smutná zpráva obletěla svět. Zemřel oblíbený herec Matthew Perry, který se proslavil zejména rolí Chandlera Binga v seriálu Přátelé. Bylo mu pohých 54 let. Herec se podle dostupných informací utopil ve vířivce ve svém domě.
Nezapomenutelná trojice: Joey Tribbiani, Chandler Bing a Ross Geller / Depositphotos

Matthew Perry byl v sobotu nalezen mrtev ve svém domě v Los Angeles, informoval americký web TMZ. Podle jeho zdrojů se herec vrátil domů někdy dopoledne po dvouhodinové projížce na kole. Když se Matthew přijel do svého domu, zavolal svému asistentovi a požádal ho o schůzku. Když asistent o dvě hodiny později dorazil, zjistil, že herec nereaguje. Zavolal 911 a čekal na pomoc. Když záchranáři přispěchali na místo, Perryho se již oživit nepodařilo.

Na místě nebyly nalezeny drogy

Server s odvoláním na policii napsal, že Matthew Perry byl nalezen bez známek života v sobotu ve svém domě v Los Angeles. Záchranáři podle zdrojů vyrazili na místo po oznámení o zástavě srdce. Herce našli ve vířivce bez známek života. Perrymu bylo 54 let a celoživotně bojoval se závislostí na lécích a alkoholu. Na místě tragické události ale neměly být nalezeny žádné drogy a zatím neexistuje ani podezření na cizí zavinění.

Matthew Perry si získal srdce diváků po celém světě především jako představitel svérázného Chandlera Binga, kterého v deseti sériích Přátel ztvárnil. Jak poznamenává agentura AP, seriál z let 1994 až 2004 z něj udělal jednu z nejvýraznějších postav Hollywoodu.

Na plátně smích, v životě slzy

Hrál také v seriálu Beverly Hills 90210 či několika nezapomenutelných filmech (většinou v komediích)... jako 'Blázni spěchají,' 'Celých devět yardů', 'Tři do tanga', a mnoho dalších. Zatímco jeho postava na obrazovce byla pro diváka vždy přívětivá a optimistická, Matthew v soukromém životě hodně trpěl - zejména již zmiňovanou závislostí na drogách a alkoholu... konkrétně na lécích proti bolesti. Léta byl závislý na Vicodinu. Matthew otevřel tuto bolestnou kapitolu svého života v dokumentu, které vydal minulý rok. V něm herec podrobně popsal, jaké problémy měl, včetně jeho častého hubnutí a nabírání na váze během natáčení seriálu Přátelé.

Nikdy se neoženil

Matthew se nikdy neoženil, jednou byl krátce zasnoubený s Molly Hurwitz, ale svou osudovou lásku, kterou mu v Přátelích byla Monika, v reálném životě nenašel.

Autorský článek, další zdroj: tmz.com, cnn.com.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Velryby mají neuvěřitelné schopnosti. Vědci zjistili, že slyší až na vzdálenost osmi kilometrů

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...