Herec Christian Bale by si chtěl zahrát ve Star Wars. Bylo by to pro mě potěšení, přiznal

Zahraniční 05. října 2022 | 18:22 — Pavla Krejčí
Herec Christian Bale je v podstatě chameleon. Dokáže totiž zahrát téměř jakoukoliv roli. Od ochránce lidu až po naprostého záporáka. Nyní přiznal, že by se rád objevil v jednom z dalších plánovaných filmů Star Wars.
Christian Bale by si chtěl zahrát ve Star Wars / Depositphotos

Doby, kdy se Christian Bale proháněl ulicemi Gothamu jako tajemný ochránce Batman, jsou pryč. Přes den vystupoval jako rozmařilý, ale i sexy miliardář Bruce Wayne, v noci nasadil masku a zachraňoval ty, kteří byli v nesnázích a bojoval proti zločinu, který se v ulicích jeho města rozmohl. V roce 2012 však batmanovský oblek pověsil na hřebík a vydal se jinou cestou.

Za posledních deset let jsme Balea mohli spatřit v různých filmových počinech. Mnohokrát neváhal naprosto změnit svoji fyzičku. Od svalnatého sexy idola až po vyzáblého jedince. Naposledy si zahrál padoucha v nejnovějším díle Thora. Nyní si však zadal další cíl. Chtěl by získat roli v jednom z pokračování světově proslulé ságy Star Wars.

Herec o své dlouhodobé touze stát se součástí Star Wars promluvil s magazínem The Hollywood Reporter. Jeho vysněná role je však poněkud překvapivá. „Všechno, co jsem ve Star Wars chtěl, bylo obléct se do typického oblečení a udeřit se hlavou o dveře,“ vysvětlil Bale. Odkazoval tím na moment ve filmu z roku 1977, kdy herec v pozadí oblečený jako imperiální voják Stormtrooper omylem narazil hlavou o rám dveří a zavrávoral. Bale řekl: „Skuteční nadšenci, kteří Star Wars viděli mnohokrát, vždycky věděli o této scéně. Chtěl jsem být tím chlapem. To bylo ono."

Rád by tak pokračoval v práci slavného, ​​ale neidentifikovaného muže, který vynikl především tím, že se bouchl do hlavy. Fanoušci léta spekulovali o identifikaci tohoto muže. Dokument z roku 2019 se dokonce věnuje honbě za identitou komparsisty. 

Vzhledem k tomu, že postava nemá žádnou tvář, má Bale šanci, že by se mohl této role zhostit, pokud by jí ovšem byla věnována dějová linie. K tomu mu jistě dopomohou i jeho kontakty. „Znám velmi dobře prezidentku Lucasfilmu, Kathy Kennedyovou, protože pracovala se Spielbergem, když jsem točil Empire of the Sun. A nyní řídí vesmír Star Wars ."

Bale je fanouškem Star Wars již od útlého dětství. Stejně jako jiní poctiví fandové sbíral ikonické figurky. „Jestli budu mít to štěstí, že bych byl součástí Star Wars, byl bych nadšený. Bylo by to pro mě potěšení. Pořád mám figurky z doby, kdy jsem byl malý," poznamenal Bale. Svou lásku ke Star Wars přenesl i na svou dceru: „Star Wars mě opravdu zajímá. Stále mám Millenium Falcon, mám AT- AT. Moje dcera v tom pokračuje, její první láskou byl Darth Vader. Naprosto ho zbožňovala."

Zatím však není jisté, zdali se v nějaké roli Bale objeví. Nicméně Lucasfilm plánuje několik velkých projektů. Většina z nich je vyvíjena pro Disney+. Vedle toho se můžeme těšit na seriál Tales of the Jedi, třetí řadu Mandaloriana a druhou řadu seriálu Star Wars: Vadná várka. Další filmy jsou teprve ve vývoji a jejich názvy i obsahy jsou přísně drženy pod pokličkou.

Pokud by se Bale připojil k sáze, jistě by tím potěšil své příznivce. Patří mezi herce, kteří dokáží svůj talent předvést na čemkoliv a jakkoliv. Budeme tedy i nadále sledovat, kam se jeho kariéra posune.

Autorský článek, další zdroj: hollywoodreporter.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...