Shakiru ve Španělsku čeká soud za daňové podvody. Hrozí jí 8 let vězení

Zahraniční 01. října 2022 | 09:36 — Pavla Krejčí
Kolumbijská zpěvačka Shakira rozhodně nezažívá příjemné období. Napřed nevěra partnera a následný rozchod. Nyní čelí obviněním z daňových podvodů, a dokonce jí hrozí osmiletý trest.
Shakiře hrozí 8 let vězení / Depositphotos

Na Shakiru se sype jeden problém za druhým. Španělský soudce jí v úterý nařídil, aby stanula před soudem. Na bedra jí totiž padlo obvinění, že údajně nezaplatila 13,9 milionu dolarů na daních z příjmů, které si vydělala v letech 2012 až 2014.

Datum soudu zatím nebylo stanoveno. Pokud by však byla shledána vinnou, hrozil by jí osmiletý trest a vysoká pokuta. Žalobci jí jdou tvrdě po krku a na jejím odsouzení v případě prokázání viny trvají.

V červenci podle agentury Reuters odmítla nabídku na urovnání případu, která by případ vyřešila mimosoudně. Shakira jakékoli pochybení popřela. Tvrdí, že co dlužila, to zaplatila společně i s 3 miliony dolarů za úroky.

Vše především závisí na tom, kde Shakira žila během let 2012-2014. Ona sama tvrdí, že většinu času strávila ve svém sídle na Bahamách. Prokuratura v Barceloně naopak stojí za tvrzením, že strávila více než polovinu tohoto období ve Španělsku a měla by platit daně, přestože její oficiální bydliště bylo na Bahamách.

Soud se sídlem ve městě Esplugues de Llobregat, nedaleko Barcelony, pak uvedl, že Shakira bude čelit šesti případům daňových podvodů.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Shakira (@shakira)

 

Shakira ve Španělsku setrvává od chvíle, kdy začala chodit s fotbalistou Gerardem Piquém. Setkali se během natáčení jejího hitu Waka Waka v rámci fotbalového mistrovství světa. Vztah však po více než 11 letech skončil. Důvodem měla být fotbalistova nevěra. Ten ​​v současné době chodí s 23letou studentkou Chiou Marti. Mezi bývalými partnery nyní zuří spory o to, kde budou jejich dvě děti bydlet. Shakira si přeje přesídlit do Miami, kde má rodinu a přátele, to však Piqué odmítá.

Není první celebritou, proti které Španělsko v uplynulém desetiletí tvrdě zasáhlo. Mezi ně patří fotbalové hvězdy Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. Rovněž čelili obvinění za neplacení daní. Byli shledáni vinnými, ale oba se vyhnuli vězení díky ustanovení, které umožňuje soudci upustit od trestu do dvou let pro prvopachatele. Dále čtěte: Nový pár na obzoru? Brad Pitt a Emily Ratajkowski spolu začali randit.

Autorský článek, další zdroj: nypost.com 

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...