Herec Keanu Reeves jako tajemný a štědrý dárce. Založil fond na boj proti rakovině

Zahraniční 06. září 2022 | 13:27 — Pavla Krejčí
Hvězda Matrixu Keanu Reeves je známý jako jeden z nejštědřejších v Hollywoodu. Svoje výdělky pravidelně věnuje na protirakovinový fond na pomoc dětem. Je to vlastně takový tajemný zachránce. Nikdy neuvádí své jméno, aby mohl anonymně zaplatit léčbu.
Keanu Reeves založil nadaci / Depositphotos

Keanu Reeves si na tučné honoráře nemůže stěžovat. Patří však mezi ty celebrity, které svůj majetek využívají ke konání dobra. Rodilý Kanaďan v sobě nezapře empatii a soucit. Stal se známý jako jeden z nejmilejších a nejštědřejších lidí v Hollywoodu, protože založil fond na pomoc dětem trpícím rakovinou.

V pátek 2. září oslavil 58 let, a jak se zdá, s přibývajícími roky je stále štědřejší. Existuje spousta zajímavých příběhů, které díky němu vedly ke šťastnému konci. Nedávno se například zastavil na svatbě britského páru poté, co byl spatřen ubytovaný ve stejném hotelu, kde se konala jejich oslava. Novomanželé tomu nemohli uvěřit a jejich den se stal ještě nezapomenutelnějším.

O hvězdě se říká, že disponuje majetkem v hodnotě 275 milionů liber. A to především díky úspěšným rolím ve filmech Matrix a John Wick. Sláva a bohatství ho však neovlivnily, a tak majetek raději využívá k pomoci ostatním.

Nemoc jeho sestry byla impulzem pro vznik nadace. Založil ji v roce 2009 a díky ní podporuje pacienty trpící rakovinou a jejich rodiny. Rozhodl se však neuvádět své jméno a místo toho nechává fond anonymně pomáhat rodinám.

Jeho mladší sestra Kim totiž bojovala deset let s leukémií. Kromě toho, že jí pomohl nemoc překonat, uvolnil finanční prostředky pro další pacienty.

O svém boji v roce 1999 Kim ptomluvila pro australský magazín Women's Day: „Když se bolest opravdu zhoršila, Keanu seděl se mnou a držel mě za ruku. Po celou dobu mě podporoval a utěšoval, i když byl pryč."

Keanu před několika lety promluvil pro Ladies Home Journal o vzniku nadace: „Mám soukromou nadaci, která funguje pět nebo šest let a pomáhá dětským nemocnicím a při výzkumu rakoviny. Nerad k tomu připojuji své jméno, prostě nechávám nadaci dělat to, co dělá."

V době vydání čtvrtého dílu filmové série Matrix, tedy koncem roku 2021, se začaly šířit fámy, že se Reeves po natočení filmové série vzdal většiny svého platu. Jeho mluvčí později řekl, že fámy se nezakládají na pravdě. Jeho štědrost však byla veřejně známá a nikoho by nepřekvapilo, kdyby se svého honoráře vzdal.

Proslýchalo se, že daroval 35 až 100 milionů dolarů. I když tato skutečnost není potvrzená, Keanu často věnoval dary lidem pracujícím u filmu. Údajně dal kaskadérskému týmu účinkujícímu ve filmu Matrix Reloaded vlastní motocykly Harley-Davidson. Dalším spolupracovníkům, kteří se účastnili natáčení čtvrtého dílu Johna Wicka, prý věnoval luxusní hodinky Rolex Submariner. Podle The Hollywood Reporter cena začíná na 10 500 dolarech.

Psali jsme také: Sharon Stone vzpomíná na těžké časy. Prodělala mrtvici a její milenec se s ní rozešel, protože odmítla botox

Autorský článek, další zdroje: mirror.co.uk

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...