Kate Middleton a tenisová legenda Roger Federer spojí síly. Podpoří děti ze znevýhodněných rodin

Zahraniční 22. srpna 2022 | 10:20 — Pavla Krejčí
Vévodkyně z Cambridge se za měsíc připojí k tenistovi Rogerovi Federerovi. Stráví společně den, který podpoří znevýhodněné a zranitelné děti. Ty si tak budou moci zahrát s legendárním tenistou.
Roger Federer s Kate Middleton podpoří děti ze sociálně slabších rodin / Depositphotos

Kate Middleton vášeň pro sport nezapře. Pravidelně podporuje různé sportovní akce a organizace. Nyní se spojila s jednou z oblíbených tenisových hvězd, Rogerem Federerem, aby podpořili znevýhodněné a zranitelné děti.

Vévodkyně z Cambridge se zúčastní tenisového dne v Londýně, který se bude konat 22. září. Společně s dvacetinásobným vítězem grandslamu podpoří získávání finančních prostředků a snahu rozšířit povědomí o dvou organizacích – Action for Children LTA Foundation, která je charitativní odnoží Lawn Tennis Association, nad kterou má Kate patronát.

Cílem organizace Action for Children je pomáhat zranitelným dětem, mladým lidem a jejich rodinám po celém Spojeném království. Podle vyjádření Kensingtonského paláce budou získané finanční prostředky využity k poskytování praktické a emocionální péče a podpory dětem. Peníze rovněž budou využity pro zajišťování aktivit pro děti. LTA Tennis Foundation naopak použije peníze na svou iniciativu SERVES, která financuje 50 nových trenérských programů pro děti z několika nejchudších oblastí Spojeného království.

Kate hoří vášní pro dvě věci – sport a děti. Sama je šampionkou v tenisu na nižší úrovni, a dokonce má ve svém domě v Anmer Hall, v Norfolku tenisový kurt. V něm pravidelně hraje proti svému manželovi princi Williamovi. K tomuto koníčku se snaží vést i svoje děti, které posílají na tenisové lekce. Kate také pravidelně navštěvuje tenisové mistrovství Wimbledonu, v Londýně. Federer je jeho osminásobným vítězem.

Jedním z cílů starostlivé vévodkyně je poskytnout cizím dětem možnost zkusit si aktivity, ke kterým by se běžně nedostaly. V tento zvláštní den si budou moci děti z východního Londýna ve věku 8-15 let zahrát po boku Federera. Jedním z neoficiálních cílů je také tímto krokem v mladých lidech z různých společenských vrstev vzbudit zájem zapojit se do sportu, jelikož přináší četné přínosy pro duševní a fyzické zdraví.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený SaqueAce (@saqueace)

Po 22. září bude následovat charitativní Open Practice Day for Laver Cup, mezinárodní halový turnaj mužských týmů mezi evropským a světovým týmem. Fanoušci uvidí Federera a další tenisty, jak se připravují na turnaj. Veškerý výtěžek z prodeje vstupenek bude věnován zmíněným organizacím.

Kate a její rodina jsou v současné době na letních prázdninách a očekává se, že zamíří na zámek Balmoral, ve Skotsku, kde stráví nějaký čas s královnou Alžbětou, než se princ George, princezna Charlotte a princ Louis počátkem září vrátí do školy.

Psali jsme také: Naštvaná Meghan Markle. Nemůže přijít na jméno zpěvačce Katy Perry, protože zkritizovala její svatební šaty

Autorský článek, další zdroj: people.com, Instagram

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd a nejmodernějších atrakcí. Objevte Siam Park na ostrově Tenerife

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Malaga známá neznámá aneb turistické highlighty i místa,...

Letní dovolená u moře: Tipy na nejkrásnější pláže v...

Co země, to jiná pravidla. Za co vás čeká v zahraničí...

Letní dovolená v Čechách: Pět kouzelných míst, které...

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový...