Láska princezny Diany. James Hewitt jí ukradl srdce a vydělával na jejich románku

Retro 15. srpna 2022 | 08:28 — Pavla Krejčí
Manželství princezny Diany a prince Charlese nebylo harmonické. Nešťastná princezna tak hledala lásku a pochopení v náručí jiných. Jedním z nich byl i James Hewitt. Ten se však po její smrti na jejich aférce akorát přiživoval.
Princezna Diana si našla milence Jamese Hewitta / Depositphotos

S příchodem nejnovějšího dokumentu o princezně Dianě se znovu otevřely některé skandální kapitoly z jejího života. Mezi ně patří i James Hewitt, s nímž Diana udržovala milenecký poměr. Kdo byl tento muž, který Dianě ukradl srdce a získal označení „největší hlupák Británie“?

Byl důstojníkem kavalérie v britské armádě

James Hewitt se narodil Shirley Stamp a Johnu Alfredovi Hewittovi. Byl to pětibojař, který se účastnil letních olympijských her v Helsinkách v roce 1952. Také byl kapitánem v Royal Marines.

Hewitt se vydal ve stopách otce i dědečka, kteří sloužili v námořnictvu. Vystudoval Královskou vojenskou akademii v Sandhurstu a poté sloužil jako důstojník kavalérie v britské armádě. Hewitt velel tanku během války v Zálivu a měl na starosti 14 obrněných vozidel v Kuvajtu během operace Pouštní bouře.

Jeho kariéra však čelila střetu se vztahem s princeznou Dianou. Jeho cesty do zámoří znamenaly, že s ní nemohl trávit tolik času. Proto se rozhodl upřednostnit kariéru.

V knize Diana: Přísně střežené tajemství Dianin bodyguard Ken Wharfe napsal: „Diana se cítila zrazena: Upřednostnil svou kariéru před ní. Zpočátku dělala vše, co mohla, aby mu zabránila odejít, dokonce mu vyhrožovala, že promluví s jeho velitelem. Když se James odmítl vzdát své kariéry, Diana nechala aféru vyprchat."

Princeznu Dianu potkal na večírku

S Dianou se seznámil v roce 1986 na večírku, který pořádala její dvorní dáma Hazel West. „Řekla, že jejich první rozhovor byl naprosto přirozený a bylo to to, co ji k němu poprvé přitáhlo," napsal Wharfe. „Od začátku spolu skvěle vycházeli... Hewitt jí řekl, že je instruktorem jezdectví; když ona na oplátku mluvila o svém dlouhodobém strachu z jízdy na koni, nabídl jí, že jí pomůže ho překonat."

Hodiny jezdectví byly začátkem jejich aféry. Princezna Diana v Hewittovi našla přítele i milence a jejich vztah trval zhruba pět let. Přestože to byl Hewitt, kdo se rozhodl odejít, v roce 2011 přiznal, že chtěl záhy poté spáchat sebevraždu. „Nasedl jsem do auta a naložil pár věcí, abych se dostal na trajekt do Francie, abych se zastřelil," řekl. „A pak moje matka trvala na tom, že půjde se mnou. A kdyby ne, pravděpodobně bych se zastřelil. Takže jí opravdu dlužím za svůj život."

Mohl být otcem princem Harryho?

Během jejich vztahu i dlouho poté existovala fáma, že je Hewitt údajným otcem prince Harryho. Jejich nápadná podoba se postupem let zdála stále více a více zjevná. Především kvůli rezavým vlasům i pihám vznikaly tyto spekulace. Sám Hewitt však tyto fámy roce 2002 vyvrátil.

Už nějakou dobu jsem si uvědomoval, že otázka Harryho otcovství byla hlavním tématem diskuse. Opravdu neexistuje žádná možnost, že bych byl Harryho otcem. Chápu zájem, ale Harry už chodil, když můj vztah s Dianou začal." Princ Harry se narodil 15. září 1984, zatímco Hewitt a Diana se údajně setkali až v roce 1986. „Je pravda, že ty zrzavé vlasy jsou podobné těm mým a lidé říkají, že vypadáme stejně," dodal Hewitt. „Když se podívám na fotky, řekl bych, že je to mnohem hezčí chlap, než jsem kdy byl já."

O svém románku s princeznou Dianou napsal knihu

Pár let po tom, co jejich vztah skončil, o něm napsal knihu s názvem Zamilovaná princezna, na které se podílela i novinářka Anna Pasternak. Kniha jim vynesla zálohu 4,5 milionu dolarů a na pulty se dostala v říjnu 1994. Detailně popisovala jejich vztah, kvůli čemuž byla princezna Diana „hořce zraněna“. Kniha byla urychleně vydána záhy poté, kdy se princ Charles přiznal ke svému románku s Camillou Parker Bowlesovou.

Hewitt profitoval z jejich románku i po její smrti

Když princezna Diana 31. srpna 1997 nečekaně zemřela, rozhodl se využívat všeobecné pozornosti a šířil dál příběhy o jejich aféře.

V říjnu 1999 publikoval monografii Láska a válka, která podrobně popsala jejich vztah. O pár let později, v prosinci 2002, se Hewitt pokusil prodat milostné dopisy, které obdržel od Diany. Tehdy požadoval 16 milionů dolarů. Některé úryvky byly zveřejněny v britském bulvárním zpravodaji News of the World. Jeden reportér se vydával za kupce a nechal si pasáže předčítat.

„Nebyl jsem ochoten ty dopisy prodat,“ řekl Hewitt Good Morning America v roce 2002. „Byl jsem osloven a byla mi nabídnuta značná částka. Zaujalo mě, jestli je možné toho dosáhnout. Předpokládejme, že ano, jsem ochoten prodat. Myslím, že jsou to historické dokumenty, které mi napsala, když jsem sloužil ve válce v Perském zálivu, a stanou se stále více důležitou historickou součástí toho, co se stalo," řekl.

Během dalších let se dopisy snažil marně prodat. Rovněž se objevil v dokumentu, kde nevybíravě mluvil o princezně Dianě. Například zmínil, že je „dobrá v posteli“.

Tragikomický život

V roce 2004 byl zadržen kvůli údajnému držení drog. Měl mít k dispozici drogy třídy „A“, která zahrnuje kokain a heroin. Nakonec byl Hewitt propuštěn s varováním, ale následně mu byl kvůli tomu odebrán zbrojní průkaz.

Později ho trápily vážnější zdravotní problémy. V roce 2017 údajně prodělal infarkt a mrtvici a podstoupil operaci. Nakonec se však zdravil. Psali jsme také: Herec Sean Bean si myslí, že koordinátoři intimity kazí spontánnost sexuálních scén

Autorský článek, další zdroj: people.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejprodávanější kompaktní dodávka na elektřinu v Evropě má nástupce, nový Expert se mimořádně povedl

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...