Marilyn Monroe trpěla nezájmem otce. Podle její neteře mohla být stále naživu, kdyby ji neodmítal

Retro 16. srpna 2022 | 08:01 — Pavla Krejčí
Před několika dny uplynulo 60 let, kdy byla Marilyn Monroe nalezena mrtvá. Bylo jí pouhých 36 let. Její život možná vypadal dokonale, ve skutečnosti však bojovala s drogovou závislostí, osamělostí a depresí. Snažila se zaplnit prázdnotu, kterou zanechal její otec. Její neteř se v rozhovoru svěřila, že ho Marilyn několikrát kontaktovala, on však nejevil zájem.
Marilyn Monroe trpěla tím, že se k ní biologický otec neznal / Depositphotos

Nečekaná a tajemná smrt

Před 60 lety zemřela ikona, která fascinuje svět do dneška. Její smrt halí rouška tajemství a neustále se vedou spekulace, zdali zemřela na předávkování nebo jí ke skonu někdo pomohl. Faktem je, že bojovala s drogovou závislostí a depresemi. Také ji celý život trápilo, že se k ní její biologický otec nechtěl znát.

Podle oficiální zprávy koronera zemřela v důsledku „pravděpodobné sebevraždy“, kdy utrpěla akutní otravu barbituráty. Konspirační teorie však říkají, že byla zavražděna komunisty nebo CIA po aféře s prezidentem Johnem F. Kennedym a jeho bratrem politikem Bobbym Kennedym. Ať už je pravda jakákoliv, její smrt znamenala velkou ztrátu ve filmovém průmyslu. 

Složité dětství a rodinné tajemství

Marilyn, narozená jako Norma Jeane Mortensen, strávila většinu svého dětství v pěstounské péči a v sirotčinci. Dlouho věřila, že jejím otcem je Martin Mortensen. Skutečnou pravdu však zjistila ve chvíli, kdy se její matka psychicky zhroutila. Měla aférku se svým ženatým šéfem, Stanem Giffordem.

Nyní hereččina neteř z otcovy strany řekla, že Marilyn mohla být zachráněna, kdyby ji otec neodmítal. Marilyn se ho několikrát snažila kontaktovat, dokonce za ním neváhala vyrazit, nikdy však nebyla přijata.

Marilyna neteř Francine, majitelka pojišťovací agentury, řekla: „Když se nad tím zamyslím, myslím, že by se jí žilo lépe, kdyby můj dědeček udělal správnou věc.“

„Mohla mít normální, šťastnou rodinu – a dobrý, podpůrný systém. Vím, že měla problémy, ale byla starostlivá a milující a vždy toužila po svém otci. Chtěla někam patřit.“

Francine ocenila Marilynin důvtip a inteligenci, které zdědila po svém otci. „Nebyla to žádná obyčejná blondýna. Měla rozum, protože její otec – můj dědeček – byl velmi inteligentní.“

Marilyn se rok před svou smrtí snažila otce dvakrát navštívit. Ani jednou neuspěla. Její neteř vyjádřila myšlenku, že kdyby Marilyn tehdy přijal, mohla být stále naživu. „Její život by se mohl vyvíjet úplně jinak, kdyby ji přivítal.“

Otec ji ignoroval

Jejich příbuznost byla prokázána letos v květnu, když se porovnávalo DNA Francine a Marilyn. V rodině Giffordových to však nebylo nic nového, vlastně to bylo jejich veřejné tajemství.

Stan Gifford se snažil aféru utajit před svým jediným synem Charlesem Giffordem Jr., otcem Francine a nevlastním bratrem Marilyn. Podle Francine vztah mezi Marilyninou matkou a jejím dědečkem nebyl jen úlet a nějakou dobu se stýkali.

Marilyn se poprvé pokusila kontaktovat Gifforda, když jí bylo 18 let. Tehdy se provdala za svého prvního manžela, policistu Jamese Doughertyho. Podle něj Marilyn otci zavolala, ten však řekl, že neví, kdo je. Podruhé to zkusila v roce 1950. Gifford se však znovu oženil a začal nový život na mléčné farmě. Řekl: „Poslouchej, Marilyn, jsem ženatý, mám děti. Nechci, abys mi začala dělat problémy.“ Téhož roku se údajně snažila o navázání kontaktu znovu. Když jí řekl, aby zavolala jeho právníkovi, podle herecké trenérky Natashy Lytess to Marilyn „zlomilo srdce“.

Svůj poslední, marný pokus navázat kontakt provedla v roce 1961. Tehdy byla závislá na alkoholu a amfetaminech. 

Francine se klonila k teorii, že její teta zemřela poté, co dostala klystýr obsahující barbituráty od někoho, kdo nevěděl, že užila stejné sedativum dříve: „Vyřešili jsme záhadu, jak přišla na svět a kdo byl její táta, ale proč ze světa odešla, stále není známo. Mám pocit, že to bylo náhodné předávkování."

Na zapíranou dceru byl hrdý

Marilynin biologický otec zemřel na infarkt ve věku 66 let v roce 1965, pouhé tři roky po ní. Její neteř Francine se poprvé dozvěděla pravdu od příbuzného, ​​když jí bylo 14, těsně před Marilyninou smrtí. Přestože se Francinin otec nechtěl o nevlastní sestře bavit, postupně začal být otevřenější. Poté, co zemřel, našla dopis od svého dědečka, v němž uvedl, že se ke všemu přiznal svému duchovnímu.

Francine věří, že se Gifford bál skandálu, kdyby Marilyn uznal jako vlastní dceru. A také měl strach ze ztráty syna. Navíc o jednu dceru již přišel, když zemřela jako nemluvně.

„Věřím, že Marilynino narození bylo hrozbou pro mého dědečka,“ řekla Francine, která lituje, že jí nebylo dovoleno se s ikonou setkat. „Moje babička mu mohla zabránit, aby se s mým otcem setkal. Miloval mého otce. Nechtěl, aby ten vztah něco poškodilo."

Přestože se nikdy neodvážil s Marilyn promluvit, podle Francine tím hluboce trpěl. „Cítím, že ztráta druhé dcery byla bolestivá rána, zvláště když nedošlo k žádnému usmíření. A jsem si jistá, že by byl na Marilyn vždy hrdý, bez ohledu na to, co se dělo." Psali jsme také: Smutný osud princezny Diany znázorní nový dokument s názvem Princezna. Vidět ho můžete již v polovině srpna

Autorský článek, další zdroje: mirro.co.uk

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...