Demi Lovato se minulý rok označila za nebinární. Za poslední rok se prý ale mnohem častěji cítila jako žena

Zahraniční 04. srpna 2022 | 15:42 — Pavla Krejčí
Bývalá disneyovská herečka Demi Lovato se minulý rok charakterizovala jako nebinární. Nyní se rozhodla vrátit k používání klasických, ženských zájmen "she/her", jelikož se mnohem častěji cítila jako žena.
Demi Lovato znovu používá zájmena ženského rodu / Depositphotos

Demi Lovato má svoje hvězdná léta během dospívání za sebou a už dávno není vnímána jako dětská hvězda působící v pořadech a filmech na Disney Channel. S rozmachem moderní doby se i ona před rokem přidala k lidem, kteří se neidentifikují ani jako ženy, ani jako muži. Nyní však přišla se změnou a prozradila informace o své nedávné aktualizaci v používání zájmen.

Její fanoušci si povšimli, že na svém instagramovém účtu změnila zájmena, kterými se charakterizovala. Vedle zájmena "they/them" (v češtině "oni") přidala i "she/her" ("ona"). O tom, co ji k tomu vedlo, se rozhovořila v podcastu Spout s moderátorkou Tamarou Dhia.

Když Dhia požádala Lovato, aby vysvětlila koncept používání zájmen, Lovato odpověděla, že znovu přijala zájmena 'she/her'. „Sama pro sebe jsem tak proměnlivý člověk. Měla jsem pocit, že zvláště v loňském roce byla moje ženská a mužská energie vyvážená. Takže když jsem stála před volbou jít na toaletu a bylo tam napsáno 'ženy' a 'muži', neměla jsem pocit, že by pro mě byla nějaká určitá z nich vhodná. Necítila jsem se nutně jako žena. Necítila jsem se jako muž. Cítila jsem se jen jako člověk.“

Lovato přiznala, že se v poslední době cítí více žensky, což vedlo k jejímu rozhodnutí změnit zájmena. „O tom pro mě 'they/them' jsou. Jde jen o to, cítit se jako člověk ve svém nitru," vysvětlila Lovato. „V poslední době jsem se cítila více žensky, a tak jsem si 'she/her' znovu osvojila. Ale myslím, že důležité je, že nikdo není dokonalý. Každý někdy poplete zájmena, zvláště když se lidé učí. Je to jen o respektu."

Jako nebinární se Lovato charakterizovala v květnu 2021. Hvězda při sdílení zprávy napsala: „Dnes je den, kdy jsem tak šťastná, že s vámi všemi mohu sdílet více ze svého života – s hrdostí vám mohu oznámit, že se identifikuji jako nebinární a oficiálně změním svá zájmena."

Promluvila o tom také v podcastu 4D s Alokem Vaid-Menonem, genderově nekonformním spisovatelem a performerem. „Během posledního roku a půl jsem se věnovala léčitelské a sebereflexivní práci. A díky této práci jsem došla k odhalení, díky kterému se identifikuji jako nebinární. Oficiálně změním svá zájmena na 'they/them."

Dodala: „Mám pocit, že to nejlépe reprezentuje plynulost, kterou cítím ve svém genderovém vyjádření, a umožňuje mi to cítit se nejautentičtěji a nejvěrněji k osobě, kterou znám a stále ji v sobě objevuji."

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Demi Lovato (@ddlovato)

Během týdne non-Binary Awareness Week, který proběhl v červenci 2021, se otevřeně vyjádřila k tomu, že používá nesprávné pohlaví. Na Twitteru promluvila k fanouškům. „Pokud mě nazvete nesprávným pohlavím, je to v pořádku. Sama se občas zmýlím! Je to obrovský přechod ke změně zájmena, která jsem používala celý život. A někdy je těžké si je zapamatovat!"

„Dokud se budete snažit respektovat mou pravdu a dokud si budu pamatovat svou pravdu, posun přijde přirozeně," pokračovala. „Jsem jen vděčna za vaši snahu vzpomenout si, co tolik znamená pro můj proces hojení."

Dodala: „Chápu, že pro lidi může být těžké si na to zvyknout, protože je to něco nového, ale chci je povzbudit, aby to zkoušeli dál."

Psali jsme také: Herečka Ashley Judd se vypořádala se svým traumatem a setkala se s mužem, který ji znásilnil

Autorský článek, další zdroje: people.com, mirror.co. uk 

Související články
Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd a nejmodernějších atrakcí. Objevte Siam Park na ostrově Tenerife

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Malaga známá neznámá aneb turistické highlighty i místa,...

Letní dovolená u moře: Tipy na nejkrásnější pláže v...

Co země, to jiná pravidla. Za co vás čeká v zahraničí...

Letní dovolená v Čechách: Pět kouzelných míst, které...

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový...