Chystá se pokračování Jokera. Joaquin Phoenix se vrátí jako superpadouch

Seriály & Filmy 11. června 2022 | 08:45 — Pavla Krejčí
Scénář druhého dílu o bláznivém zločinci je na světě. Nese francouzský podtitul, který vypovídá o „šílenství dvou lidí“. Zápletka není známa, s jistotou však lze potvrdit, že se do role Jokera vrátí Joaquin Phoenix.
Joaquin Phoenix se znovu zhostí role Jokera / Depositphotos

Režisér Todd Phillips opět přivede k životu klauna. Naváže tak na úspěch svého filmu Joker z roku 2019. Na Instagramu zveřejnil několik obrázků – na jednom z nich lze vidět scénář s červenou obálkou, který nese francouzský podtitul Folie à Deux, volně přeložený jako „šílenství pro dva“, a může tedy předestírat sdílenou iluzi mezi dvěma lidmi. Na další fotografii lze spatřit hvězdu Joaquina Phoenixe, který kouří při čtení scénáře. Jeho autory by měly být samotný režisér a Scott Silver, kteří mimo jiné napsali i první díl. Phillipsovův příspěvek sdílel i oficiální Twitter účet Warner Bros. 

Někteří spekulují, že by se mohla objevit Jokerova partnerka ve zločinu, Harley Quinn. Tu si dříve zahrála už Margot Robbie.

Francouzský titulek odkazuje na psychologický termín, který ukazuje na duševní poruchu postihující dva nebo více jedinců, obvykle ve stejné rodině. Dle zápletky prvního dílu by Jokerovým otcem mohl být Thomas Wayne. Je tak pravděpodobné, že by mohl film spojit Batmana a Jokera právě s myšlenkou Folie à Deux, která naznačuje rodinné spojení mezi nimi.

První Joker byl vytvořen jako samostatný film, který nijak nesouvisí s dějem Batmana. Příběh sleduje Arthura Flecka, osamělého klauna v Gotham City, který je zahnán na okraj, když prochází transformací v Jokera. 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Todd Phillips (@toddphillips)

Joaquin Phoenix získal v roce 2020 Oscara za nejlepší mužský herecký výkon za roli maniakálního superpadoucha. Film byl kritikou označen jako „vážně temné městské drama“ o chechtajícím se klaunovi. Ve filmu si zahráli Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Brett Cullen, Shea Whigham a Douglas Hodge.

Psali jsme také: Tom Hanks v nové variaci Disneyovky. Od září bude k vidění ve hraném Pinocchiovi

Autorský článek, další zdroj: nypost.com

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Faceliftovaný TUCSON se širokou nabídkou motorizací přijel již i na český trh

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...