Hudebník Ed Sheeran vzdá poctu lásce královny a prince Philipa

Zahraniční 01. června 2022 | 07:44 — Pavla Krejčí
Během koncertu, který se koná v rámci oslav platinového jubilea královny, zazpívá Ed Sheeran na počest lásky královny Alžběty a jejího zesnulého manžela, prince Philipa. Dojemnou scénu doplní jejich fotografie.
Další 1 fotografie v galerii
Ed Sheeran vystoupí na dlouho očekávaném koncertu / Depositphotos

Už tuto neděli 5. června vystoupí Ed Sheeran během koncertu v rámci oslav 70letého výročí královny na trůně. Připravil si překvapení pro samotnou oslavenkyni i všechny přítomné. Hudebník chce vzdát poctu lásce královskému páru, který spolu strávil neskutečných 73 let. Hvězdný zpěvák se chystá přednést svůj hit Perfect hned poté, co projde karnevalový průvod ulicemi Londýna.

Zatímco bude Sheeran zpívat milostnou píseň, na obřích obrazovkách poběží záběry královny a prince Philipa, který zemřel vloni ve věku 99 let. V březnu se za něj konala vzpomínková bohoslužba.

Jejich společná minulost je dlouhá. Dvojice se poprvé setkala v roce 1934 na svatbě  Philipovy sestřenice, princezny Mariny z Řecka a Dánska, která si brala Alžbětina strýce prince George, vévodu z Kentu. Tehdy bylo Alžbětě pouhých 8 let. K dalšímu setkání došlo v roce 1939 na Royal Naval College v Dartmouthu, kde princ Philip studoval. Alžbětě bylo 13 let a Philipovi 18 let. Podle všeho to byla láska na první pohled.

Dvojice si v následujících letech dopisovala. Zásadním milníkem jejich lásky se stal rok 1946 - došlo k tajnému zasnoubení. Oficiální oznámení však přišlo až o rok později, kdy se princezna vrátila z královského turné po Jižní Africe. Vzali se 20. listopadu 1947. Po svatbě žili na Maltě, kam byl princ Philip námořnictvem umístěn, avšak po smrti Alžbětina otce se vrátili zpět do Anglie. Královský pár společně vychoval čtyři děti.

Během oslav se bude konat nespočet akcí pořádaných na počest královského páru. Objeví se třeba šest metrů vysoký svatební dort, který bude hrát klasické bollywoodské hymny za doprovodu 250 bollywoodských tanečníků. Rovněž bude prezentována Philipova plachetnice Bluebottle.

Psali jsme také: Královská rodina jde s dobou a její sociální sítě ovládl emoji

Autorský článek, další zdroj: Twitter, hellomagazine.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...