Zvláštní význam včelích náušnic, které Kate Middleton nosila v Manchesteru

Zahraniční 14. května 2022 | 09:05 — Pavla Krejčí
Kate a princ William cestovali do Manchesteru, aby uctili oběti teroristického útoku, které zemřeli v Manchester Areně během koncertu Ariany Grande před pěti lety.
Prince William a jeho krásná žena Kate Middleton / Depositphotos

Měl to být den plný hudby a zábavy. Místo toho se v roce 2017 koncert mladé zpěvačky, Ariany Grande, proměnil v cíl teroristického útoku. Zemřelo 22 lidí a stovky byly zraněny. Symbolem jednoty města proti nenávisti a terorismu se stala včela. Následovala vlna vyjádření solidarity nejen prostřednictvím sociálních sítí, ale i v podobě graffiti a dalšího umění po celém městě. Zhruba na 10 000 lidí si nechalo vytetovat včelu jako součást fundraisingové iniciativy na pomoc obětem.

Včela je jedním z nejznámějších symbolů Manchesteru již více než 150 let a je součástí erbu Manchesterské městské rady, který označuje „Mancuniany“, neboli etiku tvrdé práce a to, že je město úlem plným práce.

Kate Middleton a princ William se vydali do Manchesteru, aby oběti útoku uctili. Vévodkyně si symbolicky vzala zlaté náušnice se včelou a plástvemi, čímž vzdala hold zahynulým. Doplnila jimi svůj outfit od Michaela Korse.

Královský pár se setkal se členy místní komunity. Dokonce si popovídali se sedmiletým skautem a jeho strýcem, který je okresním komisařem pro skauty.

„Mluvili jsme o včelách a kdy začala chovat včely. Všimla si, že některé květiny v pamětní zahradě byly druhy, které včely specificky přitahují. Vévodkyně řekla, že na poctu nám nosí včelí náušnice. A my jsme jí dali kytici s myrtou a hvozdíkem na poctu jim,“ řekl Farrell pro People.

Vévodkyně z Cambridge má ke včelách blízko. Společně s bratrem Jamesem se věnují včelaření. Minulý rok dokonce přivezla domácí med pro skupinu školáků.

Během výletu pronesl princ William projev, ve kterém vzpomínal na cestu do Manchesteru, která se uskutečnila hned po útoku v roce 2017.

„Příliš dobře si pamatuji šok a smutek ve tvářích těch, které jsem potkal, když jsem ve dnech po tomto zvěrstvu navštívil Manchester,“ řekl. "A syrovost emocí na vzpomínkové bohoslužbě, která se konala ve vaší katedrále právě tady, o rok později, po pěti letech vím, že bolest a trauma, které mnozí pociťovali, nezmizely."

Princ William pokračoval: „Jako někdo, kdo žije se svým vlastním zármutkem, také vím, že pro pozůstalé často záleží nejvíce na tom, aby ti, které jsme ztratili, nebyli zapomenuti. Je útěchou si to pamatovat. Přiznáním toho, že i když nám byli vzíti strašně brzy, žili. Změnili naše životy. Byli milováni a jsou milováni. Proto jsou památníky, jako je Glade of Light, tak důležité. Proto jsme dnes Catherine tak chtěli být mezi vámi.“

Kate položila kytici květin na pomník, a poté se pár připojil k soukromé recepci v Manchesterské katedrále, aby se setkal s některými z pozůstalých rodin a se členy záchranné služby, kteří přispěchali v den útoku na pomoc.

Psali jsme také: Královna Alžběta se stala třetím nejdéle vládnoucím monarchou na světě. Od druhé příčky ji dělí jen pár týdnů

Autorský článek, další zdroje: people.com, pagesix.com, usmagazine.com, Twitter.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jak oslavit mezinárodní den dětí

Jak oslavit mezinárodní den dětí

Kam za nákupy i zábavou o Velikonocích. Pozor na zavřené...

Exotika co by kamenem dohodil. Pár hodin letu a ocitnete se v...

Jedete do Francie? 6 + 1 tip, co si s sebou přivézt zpět

Napříč Evropou různými dopravními prostředky: Čím a na...

Chorvatský Sea Star Festival u moře je nejlepší způsob jak...