Herec Ivan Vyskočil prožívá obrovskou tragédii. Jeho syn spáchal u jihočeského rybníka sebevraždu

České 09. května 2022 | 20:24 — René Černý
Herec Ivan Vyskočil prožívá nejhorší období svého života. Jeden z jeho dvou synů Jakub si totiž sáhl na život. V noci na pondělí se dobrovolně rozhodl vzít si život. U rybníka v jižních Čechách obrátil zbraň proti sobě. Kromě rozsáhlého dopisu na rozloučenou zanechal na světě manželku a dvě děti.
Dalších 5 fotografií v galerii
Ivan Vyskočil prožívá nejhorší chvíle svého života / Se svolením Face To Face

Šestačtyřicetiletý podnikatel a zakladatel dopravní společnosti BusLine se zastřelil v noci na pondělí u Hrazan na Písecku nedaleko Milevska. Jeho bezvládné tělo našli policisté u rybníka Roudný.

"Je to pravda, ale promiňte, nemůžu o tom mluvit, je to čerstvé a strašně to bolí. Promiňte, nemůžu," řekl inStory.cz sám zdrcený otec Jakuba, herec Ivan Vyskočil, který mu i ve firmě občas vypomáhal. 

Například, když letos v březnu jeli společně několikrát na slovensko-ukrajinské hranice a do ČR přivezli desítky žen s dětmi, kteří prchaly před válkou na Ukrajině. "Považuji to za smysluplné, tak jsme to s Jakubem dali dohromady a přivezli jsme první várku těch ubohých matek s dětmi a pojedeme pro další," svěřil se tehdy inStory.cz Vyskočil.

Netušil však, co jej čeká a jakými problémy asi jeho syn Jakub, kterého má s první ženou Evou, čeká. Přičemž problémy v podnikání i kvůli svému dávnému společníkovi měl hercův syn řadu let. A občas o nich i v médiích promluvil. 

Jeho spolupracovníci i rodina po něm poté, kdy našli dopis na rozloučenou, nechali v neděli odpoledne vyhlásit pátrání. Na jihu Čech se pak rozjela rozsáhlá pátrací akce, do které se zapojil i vrtulník.

"Jednalo se o pátrací akci po muži, u něhož bylo podezření na sebevražedné úmysly. Nakonec byla tato osoba vypátrána, bohužel ale muž zemřel. Pravděpodobně se jednalo o sebevraždu a v tuto chvíli se tak nebudeme k události více vyjadřovat," sdělila  písecká mluvčí Policie ČR Štěpánka Schwarzová.

Bezvládné tělo našli policisté u rybníka nedaleko obce Hrazany na Písecku. Bohužel už lékař mohl konstatovat jenom smrt. Lékař na místě nařídil provedení soudní pitvy. Co přesně přivedlo Jakuba Vyskočila k takto krajnímu a fatálnímu řešení, nyní budou policisté vyšetřovat. 

Zdroj: Autorský článek. 

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejprodávanější kompaktní dodávka na elektřinu v Evropě má nástupce, nový Expert se mimořádně povedl

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...