Angelina Jolie prodala půlku vinařství Brada Pitta ruskému oligarchovi. Pitt ji za to zažaloval

Zahraniční 20. února 2022 | 17:40 — Mirka Malá
Byla to jen otázka času, než dojde k soudní žalobě. Brad Pitt to avizoval už v minulém roce poté, co mu Angelina Jolie neodprodala svoji polovinu vinařství Chateau Miraval, přestože ji o to žádal. Místo toho udělala naschvál a svůj podíl prodala ruskému oligarchovi.
Další 1 fotografie v galerii
Jolie si vybrala toho nejhoršího možného kupce / Depositphotos

Aby bylo jasno v tom, jaký naschvál to byl, je potřeba se podívat, kdo je Jurij Shefler. Tento ruský ruský podnikatel je vlastníkem SPI Group, mezinárodního konsorcia, které prodává alkohol ve 160 zemích, zejména značku vodky Stolichnaya. Navzdory více než 15 let trvajícímu sporu s ruskou státní společností FKP Sojuzplodoimport ohledně vlastnictví ochranných známek Stolichnaya a Moskovskaya jeho firma vlastní ochranné známky ve více než 180 zemích. Takže zrovna velký slušňák to není.

Pitt v ohrožení

Prodejem své poloviny vinařství tak Angelina Jolie ohrozila Pittovo velké dílo. A tomu nezbylo nic jiného, než se bránit soudně. Brad v soudních dokumentech uvedl, že on a Jolie původně koupili vinařství v roce 2008 za 28,4 milionu dolarů a Angelina financovala ze svého asi 40 procent nákupní sumy.

Pitt ale především chce, aby soud zrušil prodej hereččina podílu, protože k němu došlo bez Pittova souhlasu. Herec také uvádí, že se s Jolie dohodli, že neprodají svůj podíl ve vinařství bez souhlasu druhé strany. V soudních dokumentech podaných u Nejvyššího soudu v Los Angeles se píše, že "Jolie dokončila prodej bez Pittova vědomí a upřela Pittovi právo na souhlas, které mu dlužila, a právo předkupního práva odmítnout takový obchod."

Jolie informovala soud, že má v úmyslu prodat svůj podíl ve vinařství v červenci 2021, uvedl Brad v právních dokumentech a dodal, že v září 2021 souhlasil s tím, aby herečka hledala kupce, na kterého by měl on schvalovací práva.

Od jejich rozchodu v roce 2016 se Angelina Jolie a Brad Pitt prakticky jenom pořád o něco soudí. Tato nová soudní pře tak bude jen další v řadě skoro nekonečné série. I když každý asi v této chvíli chápe Pittův důvod svoji ex zažalovat. Dále čtěte: Kde vezme princ Andrew peníze na mimosoudní vyrovnání za sex s nezletilou? Musí za něj zaplatit královna.

Zdroj: Daily Mail, BBC.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...