Herec Karel Roden v nové roli odhalí dávný zločin

Seriály & Filmy 18. ledna 2022 | 19:06 Mirka Malá
Filmový thriller Promlčeno, ve kterém Karel Roden v hlavní roli odhaluje dávný zločin, je konečně po sérii více či méně povedených komediích film, na který se mohou filmoví fandové opravdu těšit.
Další 1 fotografie v galerii
Konečně film, na který se mohou filmoví fandové těšit / Bontonfilm

Karel Roden se v roli záhadného muže Radka vrací po dvaceti letech na pár hodin do Prahy, aby zde nalezl jistou mladou ženu a vypořádal se s minulostí. V pátrání mu pomáhá rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do svého živě vysílaného pořadu. Během Radkova vyprávění je pak do pochmurného příběhu vtažena nejen ona, ale i pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí.

Návrat do minulosti

Rodenova postava se vrací k událostem dávno do minulosti a snímek tak otevírá téma promlčených zločinů. V mnoha zemích lze zločin potrestat kdykoliv, v Česku však mají jeho pachatelé šanci na takzvané promlčení a na to, že po nějaké době už za své hříchy nemohou pykat.

"Scénář jsem přečetl jedním dechem. S režisérem Robertem Sedláčkem jsme už dlouho mluvili o nějaké spolupráci a nakonec se to shodou náhod povedlo,“ řekl Roden, který už dokonce za svou roli v tomto thrilleru dostal na newyorském filmovém festivalu cenu za mužský herecký výkon.

Zdroj: Bontonfilm.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Restrikce v Evropě nekončí. K našim sousedům si musíte přibalit roušky

Restrikce v Evropě nekončí. K našim sousedům si musíte...

Jedinečná příroda a skvělé pláže. Objevte zapomenuté...

Srdce milovníků koupání i cyklistiky zaplesá. Poznejte...

Kvůli konci pandemického stavu se některým Čechům dovolená...

Nejkrásnější pláže světa pro letošní rok. Svého...

Buďte v obraze. Do kterých zemí můžete cestovat bez omezení...

Zavřít reklamu