David Novotný povede detektivy v nové kriminálce. Některé zločiny se skutečně staly

Seriály & Filmy 25. listopadu 2021 | 15:39 — Mirka Malá
Po Plzni a Ostravě se zločinci a detektivové stěhují do Českých Budějovic. Česká televize na jihu Čech začala natáčet Místo zločinu České Budějovice a hlavní hvězdou bude tentokrát David Novotný.
Další 1 fotografie v galerii
David Novotný bude vyšetřovat zločiny na jihu Čech / Se svolením Česká televize

Přesto, že má seriál v názvu jméno jihočeské metropole, nepůjde o klasickou městskou detektivku. Naopak, snahou tvůrců je trávit co nejvíce času venku v krajině nebo v menších městech a ukázat ikonická místa spojená s tímto regionem. "Malebnost a klid jihočeské krajiny je postavena do kontrastu se zločinem, povětšinou banálním, brutálním a zbytečným,“ říká kreativní producent ČT Jan Lekeš. Natáčí se proto po celém kraji. První klapky padly na Šumavě, a pak se točilo rovněž v Táboře, Třeboni, Českých Budějovicích nebo na Lipně.

Některé zločiny se skutečně staly

Některé z epizod vycházejí opět ze skutečných kriminálních případů, ale nejsou všechny z jižních Čech, které jsou z kriminalistického hlediska klidnější.

Přesto budou mít kriminalisté vedení Davidem Novotným plné ruce práce ve všech třinácti epizodách. Diváci se ale mohou těšit i na Pavlu Beretovou v roli Emy Grodské. Z Ostravy bude v seriálu převelena do Českých Budějovic a nastoupí rovnou na místo šéfky tamní kriminálky.

Mladou generaci kriminálního týmu pak tvoří inspektorka Jana Šímová v podání Judit Bárdos a Petr Braun, kterého hraje Filip Březina. A v seriálu se také objeví oblíbený Leoš Noha.

Filmaři začali natáčet v říjnu a mají za sebou podzimní scény, ale do Jihočeského kraje se ještě za zimním počasím vrátí, a to v polovině ledna. Následně plánují točit i na jaře a zkraje léta. Předchozí série, Místo zločinu Plzeň i Místo zločinu Ostrava, sledovalo shodně v průměru přes 1,3 milionu diváků a patřily k nejoblíběnějším seriálům. Dále čtěte: Herečka Sara Sandeva přiznala, že kromě hraní také pracuje v bistru svých rodičů.

Zdroj: TZ Česká televize.

Související články
Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nalaďte se na Vánoce. Vychutnejte si magickou atmosféru nejkrásnějších trhů

Nalaďte se na Vánoce. Vychutnejte si magickou atmosféru...

Jak vybrat ideální turistickou obuv?

Vítejte v lyžařském ráji. Na dovolenou v tomto malebném...

Spravte si náladu. Víkend v pohádkové vesničce vás nadchne...

Podivné památky s neobjasněnou historií i nejasným účelem....

Nejkrásnější podívaná světa. Děje se každý den, přesto...

Zavřít reklamu