Hvězda Star Treku se v devadesáti letech vydá do vesmíru. Raketa miliardáře Jeffa Bezose startuje již za pár dní

Zahraniční 06. října 2021 | 08:58 — Mirka Malá
Herec William Shatner ze Star Treku se stane nejstarším člověkem, který se vydá do vesmíru. Ve svých devadesáti letech se 12. října vydá do kosmu na palubě rakety Blue Origin New Shepard NS-18 miliardáře Jeffa Bezose.
Další 1 fotografie v galerii
Kapitán Kirk se podívá do opravdového vesmíru / Paramount Pictures

Startreková legenda a držitel ceny Emmy o své plánované cestě mimo Zemi zažertoval. "O vesmíru už slýchám delší dobu,“ uvedl Shatner. "Využívám příležitosti, abych to viděl na vlastní oči. Jaký zázrak.“ 

Na palubě rakety bude Shatner v dobré společnosti

Spolu s filmovou a televizní hvězdou poletí také Audrey Powers, viceprezidentka mise a letových operací společnosti Blue Origin. Členové posádky Chris Boshuizen a Glen de Vries budou také na palubě letu, který odlétá z Launch Site One v západním Texasu 12. října.

Americké mediální zdroje tvrdí,  že sám Shatner se o cestu do vesmíru zajímal dlouho. Takže už nějaký čas bylo jasné, že se do vesmíru nakonec vydá i přes svůj vysoký věk.

Pro Blue Origin to bude ale teprve druhý let po červencovém úvodním letu do vesmíru. K 57letému Bezosovi se tehdy přidal jeho bratr Mark a nejstarší a nejmladší lidé, kteří kdy letěli do vesmíru. 82letý Wally Funk a 18letý Oliver Daemen. Snad tedy bude po technické stránce vše v pořádku i tentokrát.

William Shatner je původem kanadský herec, který se svou kariérou začínal pomalu. Pohyboval se především v divadelním prostředí a později také na slavné Broadwayi. Přelomem v jeho kariéře bylo právě angažmá v kultovním sci-fi seriálu. Do povědomí diváků se zapsal rolí kapitána Jamese T. Kirka, velitele lodi USS Enterprise, který se vysílal v letech 1966–1969. Stejnou postavu si také zahrál i v sedmi navazujících celovečerních filmech. A napsal také řadu knih o svých zkušenostech s rolí Jamese T. Kirka a hraním ve Star Treku. Nyní filmové studio vymění za opravdový vesmír. Dále čtěte: Marika Gombitová oslavila pětašedesátiny. Nadělila si dvojalbum autorských písniček.

Zdroj: People.

Související články
Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Napříč Evropou různými dopravními prostředky: Čím a na jakou cestu se vydat

Napříč Evropou různými dopravními prostředky: Čím a na...

Chorvatský Sea Star Festival u moře je nejlepší způsob jak...

5 tipů na zdravou svačinu do batohu

3 tipy, jak vybrat perfektní cestovní boty

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít...

Zimní turistika - co si vzít s sebou na zasněženou stezku?