Nový film o Dianě s Kristen Stewart je pro královskou rodinu ještě brutálnější než kultovní seriál Koruna

Seriály & Filmy 03. října 2021 | 17:28 — Mirka Malá
Bajka o skutečné tragédii, tak někteří filmoví kritici charakterizují nový film Spencer. Princeznu Dianu v něm skvěle hraje americká herečka Kristen Stewart a vybraní novináři jej mohli vidět na filmovém festivalu v Benátkách.
Další 2 fotografie v galerii
Diana byla v královské rodině outsiderem od samého začátku / Forum Film

Titulek filmu by mohl býk klidně třeba Mísa nejčistších výstřelků, z nichž režisér Pablo Larrain a scenárista Steven Knight připravili dění v Sandringhamu během tří vánočních dnů roku 1991, přičemž manželství mezi Charlesem a Dianou bylo nenávratně v tragických troskách.

Zrada a bulimie

Jeden z nejšílenějších okamžiků filmu nastává při večeři na Štědrý večer, kdy si Diana strhne z krku perlový náhrdelník identický s tím, který dal Charles také své milence Camille. Obrovské perly popadají do Dianiny polévky, načež ona je okamžitě začne hltat a později je samozřejmě vyzvrací. Bulimie této ubohé ženy je v tomto filmu totiž hlasitě akcentována.

Film také ukazuje její status outsidera, kterým v královské rodině byla od samého začátku. Jedinými Dianinými přáteli v domácnosti jsou šéfkuchař a zejména její oblíbená komorná Maggie.

Film má asi jen dvě sladké scény. Jednou je ta, kdy Maggie deklaruje své skutečné city k princezně, a druhá je, když si Diana hraje na vojáky se svými milovanými chlapci.

A co Charles? Ten ve filmu vypadá jako někdo, kdo nedisponuje ani tou základní slušností a je studený doslova jako ryba z mrazáku.

Podle britských kritiků je film de facto postaven na známých a tudíž potvrzených událostech a není tedy žádnou smyšlenou pohádkou. Jeho drobnou vadou možná je, že nabádá diváky k lítosti nad Dianiným osudem.

Film samozřejmě do značné míry závisí na zobrazení princezny samotnou herečkou Kristen Stewart. Kritici se ovšem shodují, že ta hraje Dianu tak dokonale, že po pár minutách divák přestane vnímat jakékoliv drobné rozdíly mezi oběma ženami. V českých kinech se film Spencer objeví začátkem prosince. Dále čtěte: Kate Middleton a princ William si pořídili slepice. Následují tak Meghan Markle s princem Harrym.

Zdroj: Daily Mail.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

8 příznaků, podle kterých poznáte, že váš počítač napadl virus

Levné letenky přímo ve vašem telefonu? Jistě!

Vodní sporty, které stojí za to vyzkoušet

Jak připravit dokonalý velikonoční mazanec? Osvědčený...

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...