Film Karel jde do kin. Režisérka Špátová neměla ve střizně daleko k slzám

Seriály & Filmy 03. října 2021 | 08:33 — Mirka Malá
Celovečerní dokument Karel o Karlu Gottovi jde do kin 7. října, tedy symbolicky v době, kdy si rodina a přátelé připomínají dva roky od zpěvákovy smrti.
Další 3 fotografie v galerii
Karel Gott byl i několik měsíců před svou smrtí plný optimismu a radosti / Bontonfilm

"Na život“ připíjí si Karel Gott ve zveřejněných záběrech, které vznikly v létě 2019 v Gottově oblíbené Doubici, kde měl chalupu. Legendární zpěvák si na nich radostně prozpěvuje a poté přivítá dlouholetého spolupracovníka Pavla Větrovce a společně si připijí červeným vínem. "Záběry jsou veselé a radostné, takové, jaký byl sám Karel Gott, takové, jak si ho já pamatuji, a takový jako je, doufám, výsledný film Karel. Takový si ho totiž přál,“ říká režisérka Olga Malířová Špátová.

Střih filmu doprovázel smutek

Zveřejněné záběry se však do konečné podoby filmu na poslední chvíli nevešly a diváci je tedy v kinech neuvidí. "Pro mě osobně má film Karel sedm hodin,“ vysvětluje režisérka, která s Karlem Gottem natáčela poslední rok jeho života. "Tak dlouhý byl první střih, kde bylo všechno, co bych o Karlovi chtěla říct. U filmu do kin to ale není možné, proto jsme musely se střihačkou Šárkou Sklenářovou dále zkracovat, až jsme došli k momentu, kdy už jsme nic dalšího vystřihnout nemohly. Film měl i tak stále přes dvě hodiny,“ vzpomíná režisérka.

Tvůrci museli nakonec začít vyřazovat i ty záběry, s nimiž původně pro film napevno počítali. Jedním takovým momentem jsou právě i zveřejněné záběry. "Střih filmu byla doba, při níž se zvláštně mísila radost z práce a smutek z nutnosti některé záběry a scény oželet. Často jsme neměli daleko k slzám,“ přiznává Špátová.

O film Karel bude mezi diváky očekávaně velký zájem. Kina už proto před několika dny zahájila předprodej a sály na film se plní dlouho před samotnou premiérou. Dále čtěte: Kate Middleton a princ William si pořídili slepice. Následují tak Meghan Markle s princem Harrym.

Zdroj: Bontonfilm.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...