Princ Harry a Meghan Markle se zúčastní jubilea královny Alžběty, nevystoupí ale na palácovém balkonu

Zahraniční 12. května 2022 | 10:28 — Pavla Krejčí
Za několik týdnů oslaví britská panovnice platinové jubileum vlády na trůně. Při této příležitosti se do své vlasti vrátí princ Harry společně s rodinou. Nezúčastní se však tradičního vystoupení královské rodiny na balkoně Buckinghamského paláce.
Princ Harry s rodinou zavítá na jubilem královny Alžběty. / Deposithotos

Nejočekávanější veřejné oslavy roku, které Velká Británie spatří, se uskuteční už v červnu. Královna Alžběta slaví platinové jubileum vlády na trůnu. Prodloužený víkend oslav 70 let královny na trůnu zahájí narozeninový průvod 2. června a ukončí ho speciální průvod centrem Londýna v neděli 5. června. 

Dlouho se spekulovalo, zda se výročí zúčastní i princ Harry. Spekulacím však bylo utnuto, když královna oznámila, že se na tradičním balkónovém vystoupení Buckinghamského paláce objeví pouze úřadující členové královské rodiny.

Mluvčí Harryho a Meghan reagoval prohlášením, že se pár vydá na oslavy společně s jejich dětmi, se synem Archiem Harrisonem a dcerou Lilibet Dianou. Bude to vůbec poprvé, co královna Alžběta spatří svou vnučku Lili. Děvčátko pravděpodobně během cesty oslaví své první narozeniny, které má 4. června.

"Princ Harry a Meghan, vévoda a vévodkyně ze Sussexu jsou nadšení a poctěni, že se letos v červnu mohou se svými dětmi zúčastnit oslav královnina platinového jubilea."

Z veřejného vystoupení bude vyloučen rovněž princ Andrew, který byl po spojení s odsouzeným sexuálním delikventem Jeffreym Epsteinem zbaven královských povinností. Andrew tento spor vyřešil mimosoudně na začátku tohoto roku, ale jeho vztahy s Epsteinem pošramotily jeho pověst.

"Po pečlivém zvážení se královna rozhodla, že letošní tradiční vystoupení Trooping the Color na balkoně ve čtvrtek 2. června bude omezeno na Její Veličenstvo a ty členy královské rodiny, kteří v současné době plní oficiální veřejné povinnosti jménem královny," řekla mluvčí Buckinghamského paláce.

Mezi členy rodiny, kteří se na balkoně objeví, patří princ Charles , Camilla, vévodkyně z Cornwallu,  princ William, Kate Middleton, princezna Anne patrně s manželem Sirem Timem Laurencem, princ Edward a Sophie, hraběnka z Wessexu. Dále budou přítomni královnini bratranci, vévoda z Kentu, vévoda a vévodkyně z Gloucesteru a princezna Alexandra. Očekává se přítomnost královských dětí - princ George, princezna Charlotte a princ Louis, spolu s dětmi Edwarda a Sophie, lady Louise a James, vikomt Severn. 

Psali jsme také: Princ William v den 11. výročí svatby s Kate Middleton sdílel důležitou zprávu

Zdroje: people.com, independent.co.uk, cnn.com 

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jak oslavit mezinárodní den dětí

Jak oslavit mezinárodní den dětí

Kam za nákupy i zábavou o Velikonocích. Pozor na zavřené...

Exotika co by kamenem dohodil. Pár hodin letu a ocitnete se v...

Jedete do Francie? 6 + 1 tip, co si s sebou přivézt zpět

Napříč Evropou různými dopravními prostředky: Čím a na...

Chorvatský Sea Star Festival u moře je nejlepší způsob jak...