Bruce Springsteen je nejvíce vydělávajícím hudebníkem minulého roku

Zahraniční 16. ledna 2022 | 19:34 — Mirka Malá
Je mu dvaasedmdesát, novou hudbu nevydává a přesto se v loňském roce stal nejvíce vydělávajícím hudebníkem. Prodal totiž všechna svá autorská práva.
Další 2 fotografie v galerii
Springsteen za svůj katalog dostal přes půl miliardy dolarů / Depositphotos

A za ta dostal Springsteen neuvěřitelných 590 milionů dolarů, takže ho ve výdělcích za rok 2021 mohl skutečně jen těžko někdo překonat. To ale není jediné překvapení nejnovějšího žebříčku nejlépe vydělávajících hudebníků.

Peníze se jen hrnou navzdory pandemii

Je to tak. Muzikanti v loňském roce totiž dohromady vydělali 2,3 miliardy dolarů, tedy samozřejmě jen ti z žebříčku těch nejvýdělečnějších. A je to dokonce zhruba dvojnásobek výdělků z let před koronavirem.

Na druhém místě seznamu je hip-hopový magnát Jay-Z, který loni vydělal miliony díky různým obchodním dohodám. Přesněji 470 milionů dolarů poté, co prodal 80 procent své streamovací služby Tidal a svou polovinu v šampaňském Armand de Brignac.

Další, kdo těžil z prodeje svých autorských práv, byl Paul Simon, který je v žebříčku třetí se 260 miliony dolary. Kanye West je v těsném závěsu se 250 miliony dolary. Ale většinu z těchto peněž vydělal na své značce obuvi.

Skladatel Ryan Tedder, který napsal písně pro Adele, je pátý a vydělal 200 milionů dolarů poté, co také prodal svá autorská práva. Red Hot Chili Peppers sice neměli minulý rok žádné hitové album nebo turné, ale dostali 145 milionů dolarů za svá autorská práva a jsou šestí. A ze stejného důvodu je sedmý kytarista legendární skupiny Fleetwood Mac Lindsay Buckingham, který svá práva prodal za 100 milionů dolarů. A to samé platí i formaci Mötley Crue, která se rozprodala za 95 milionů dolarů.

Devátý je Blake Shelton, který vydělává asi 13 milionů dolarů jako porotce hudební reality show The Voice a taky prodal svůj katalog.

Jedinou ženou je na desátém místě zpěvačka Taylor Swift, která vydělala 80 milionů dolarů. Ta vydělává na tom, že znovu nahrává svá stará alba a taky uzavřela řadu lukrativních smluv s několika řetězci všeho druhu. 

Zdroj: Daily Mail, Variety.

Související články
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...