Tom Hanks dostal nabídku letět do vesmíru. Nakonec ale nechtěl zaplatit 28 milionů dolarů

Zahraniční 05. listopadu 2021 | 13:52 — Mirka Malá
Držitel Oscara Tom Hanks nedávno odmítl nabídku miliardáře Jeffa Bezose, aby se připojil k letu Blue Origin do vesmíru. Nakonec raději zůstal na Zemi.
Tom Hanks s Julií Roberts / Shutterstock

Když se slavný moderátor Jimmy Kimmel zeptal Hankse ve své televizní show, zda je pravda, že byl požádán zakladatelem Amazonu, aby se připojil k vesmírnému letu Blue Origin, herec odpověděl: "No, ano, pokud zaplatím."

Hanksovi se nechtělo platit

"Víte, stojí to asi 28 milionů babek nebo něco takového. Jsem na tom dobře, Jimmy, ale neplatím 28 milionů babek," řekl pětašedesátiletý Hanks.

Hanks pak vtipkoval, že by mohli simulovat let do vesmíru přímo ve studiu. "Je to asi 12 minut letu? Je to tak? ... Dobře, mohli bychom to udělat všichni na svých sedadlech přímo tady," navrhnul Hanks a pak předstíral, že poskakuje na sedadle jako v kosmické lodi.

"Nepotřebuji za to utratit 28 milionů dolarů," řekl a vtipkoval, že kdyby byl let zdarma, udělal by to "příležitostně jen proto, abych zažil radost z předstírání, že jsem miliardář."

Hvězda Star Treku William Shatner se v devadesáti letech stal nejstarším člověkem, který cestoval do vesmíru, když se minulý měsíc připojil ke třem dalším členům posádky na palubě rakety New Shepard pro misi NS-18. Výlet hvězdy Star Treku přišel tři měsíce poté, co Bezos cestoval do vesmíru ve stejné raketě na první vesmírný let Blue Origin s lidmi na palubě. 

New Shepard, opakovaně použitelná autonomní kosmická loď, pojme šest astronautů pro 11minutové lety "navržené tak, aby přenesly astronauty a výzkumné náklady za Kármánovu hranici, tedy mezinárodně uznávanou hranici vesmíru“, uvádí web Blue Origin.

Shatner řekl, že jeho cesta ke Kármánově hranici byla "na rozdíl od čehokoliv, co kdy zažil, svým způsobem život měnící, ne kvůli leteckému dobrodružství, ale kvůli lidem, které potkal." Dále čtěte: Hvězda seriálu Beverly Hills 90210 míří k rozvodu. Bojovat bude i o pět dětí.

Zdroj: People.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více. Toto je pravé místo pro podzimní lenošení

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více....

Komplikace na hranicích. Co by měli turisté vědět, aby se...

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...

Zavřít reklamu