Zpěvák Radim Schwab podpořil ohrožené děti

České 22. března 2017 | 10:07 — Anna Novotná
Nejvyšší český zpěvák Radim Schwab (38) se dal na charitu! Na sobotním Reprezentačním plese v Chomutově totiž udělal nečekané gesto.
Další 1 fotografie v galerii
Fantom se vrhl na charitu. Pomohl opuštěným a týraným dětem! / Fantom Opery

Po hodinovém koncertu, kde zazněla řada hitů včetně Hallelujah či árie Escamilla z opery Carmen, se rozhodl věnovat velkou část svého honoráře na dobročinné účely a předal šek ve výši 20 000 Kč ředitelce Klokánku Chomutov Karině Sobotkové za přítomnosti primátora města Chomutov Marka Hrabáče. 

Peníze poputují na podporu dětí v Klokánku Chomutov, zařízení pro děti vyžadující okamžitou péči, kde se žijí nejen opuštěné, ale i týrané, ohrožené či jinak znevýhodněné děti. „Řekl jsem si, že udělám dobrý skutek,“ prohlásil Radim Schwab. „Ne každý má to štěstí, aby vyrůstal a žil v láskyplnné, šťastné, rodině, a pokud alespoň tímto zrnkem přispěji k tomu, aby se těm dětem, které to nemají lehké, o něco lépe snášel jejich osud, velmi mě to bude těšit,“ dodal charismatický zpěvák, známý jako představitel Fantoma Opery. A není to jeho první charitativní počin – dva benefiční koncerty v minulosti pořádal právě pro Fond ohrožených dětí.

Radim Schwab je poslední dobou v jednom kole. Veškerý čas věnuje přípravám na své koncertní turné Mr. Muzikál 2017, které startuje 1. května 2017 v Ostravě. V rámci unikátního koncertu zazní (nejen) ty nejslavnější melodie z nejznámějších českých i světových muzikálů. Kromě Ostravy se na Radima Schwaba mohou těšit také diváci v Kolíně, a to 4. 5., v Praze (24. 5.) a v Brně, kde v Červeném kostele chystá koncert nazvaný Barvy lásky, a to na 11. 5. 2017. Kromě koncertních pódií jej můžete vidět také v roli krále Šalamouna v muzikálu Sibyla v Divadle Hybernia a v představeních Kytice a Mistero Buffo v divadle Semafor, kde sám odehraje celkem 25 různých rolí.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

8 příznaků, podle kterých poznáte, že váš počítač napadl virus

Levné letenky přímo ve vašem telefonu? Jistě!

Vodní sporty, které stojí za to vyzkoušet

Jak připravit dokonalý velikonoční mazanec? Osvědčený...

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...