Tváří aplikace na duševní zdraví je princ Harry. Říká, že musíme pracovat na psychické odolnosti

Zahraniční 18. července 2022 | 09:41 — Pavla Krejčí
Duševní zdraví je v dnešní době opravdu aktuální téma a mnohé slavné tváře promlouvají o jeho důležitosti. Nyní se v promo videu aplikace BetterUp, která slouží ke koučování duševního zdraví, objevil princ Harry. V něm mluví o budování duševní odolnosti.
Princ Harry přiznal, že měl psychické problémy / Depositphotos

Princ Harry se po vzoru princezny Diany angažuje v pomoci lidem. Nyní se objevil ve videu aplikace BetterUp, která slouží ke koučování duševního zdraví. Řekl, že „všichni v sobě máme velikost a duševní odolnost ji pomáhá odemknout".

Jakožto ambasador aplikace vedl rozhovory s řadou lidí, kteří se v této oblasti nějakým způsobem pohybují nebo k ní mají blízko. Mezi nimi byla snowboardistka Chloe Kim, která vyhrála zlatou olympijskou medaili, psycholog Adam Grant a členka aplikace Blu Mendozová.

Všichni v sobě máme jakousi míru velikosti," řekl princ Harry na začátku videa. „Duševní zdatnost nám pomáhá ji odemknout. Je to neustálá praxe, kdy ke své mysli přistupujete jako k něčemu, co se má tvarovat, a ne opravovat.“

Princ Harry řekl, že by rád představil několik lidí, jejichž příběhy mohou ostatní inspirovat v jejich vlastním růstu prostřednictvím duševní kondice. On sám v minulosti otevřeně promlouval o vlastních problémech v oblasti psychického zdraví.

„Během let, kdy jsem cestoval po celém světě, jsem viděl traumata, ztráty, smutek a strasti lidského bytí," řekl ve videu. „Proto je budování odolnosti naprosto zásadní."

Harry začal rozhovor otázkou na Chloe Kim. Nazval ji „královnou snowboardingu“ a zeptal se jí: „Existuje nějaká každodenní věc, kterou děláš pro svou duševní kondici? Jaké je tvé tajemství?" Odpověděla, že se snaží sama sebe povzbuzovat. V určité chvíli si říká, že dělá jen to nejlepší.

Princ se se stejnou otázkou obrátil na Granta: „Co se týká tvých vlastních proaktivních činností?" Grant odpověděl, že šest dní v týdnu cvičí. Naopak uživatelka BetterUp Blu Mendozová řekla, že tráví čas psaním deníku. „Trvá to jen asi 15 minut, ale jako každé cvičení to musíte udělat," svěřila se. „Když to skutečně udělám, a následně zavřu deník, už se nemusím falešně usmívat."

Princ Harry, který se v roce 2020 se svou rodinou přestěhoval do Kalifornie, již několikrát zmínil problémy s udržením pozitivního duševního zdraví. Připsal zásluhy své ženě Meghan Markle na tom, že ho inspirovala k terapii. Meghan mimo jiné v roce 2019 řekla: „Nestačí jen přežívat, to není smyslem života. Musíme prosperovat."

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený BetterUp (@betterup)

Princ Harry, který měl problémový vztah se svým otcem, princem Charlesem, a v posledních letech i s bratrem princem Williamem, se také zeptal: „Jak můžeme lidem vytvořit větší odolnost? Nejen lepší verzi sebe sama v práci, ale také lepší verze pro své partnery, pro jejich rodinu a celou jejich komunitu?“

Princ Harry nyní chystá monografie, které by měly být vydány koncem tohoto roku. Web Pagesix uvedl, že kniha bude „šťavnatá“ a nabídne obsah, který by měl jeho rodinu znervózňovat. „Bude tam spousta nových příběhů o minulosti, o kterých Harry předtím nemluvil.“

Minulý rok v červenci princ Harry promluvil o plánované knize: „Tohle nepíšu jako princ, kterým jsem se narodil, ale jako muž, kterým jsem se stal. V průběhu let jsem nosil  doslova i obrazně mnoho klobouků. Doufám, že vyprávěním svého příběhu – úspěchů a pádů, chyb, získaných lekcí – mohu pomoci ukázat, že bez ohledu na to, odkud pocházíme, máme společného více, ​​než si myslíme." Psali jsme také: Dvě ženy a dvě manželky budoucích králů se společně spojily. Kate fotila, Camilla pózovala

Autorský článek, další zdroj: mirror.co.uk, pagesix.com 

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Lidstvo poprvé v historii otestovalo zbraň proti asteroidům. V budoucnu by technika mohla uchránit život na planetě

Péče o levanduli: Podzimní zastřižení by nemělo být...

Podzimní péče o růže: Jak je správně prořezat a...

Kompostování je efektivní způsob, jak využít napadané,...

Muchovník rychle roste a bohatě plodí. Dopřejte mu podzimní...

K dozrání zelených rajčat pomůže prastará italská finta....

Zahrádkářský kalendář na podzim: Jaké důležité práce...