Hrabě Charles Spencer připomněl narozeniny své sestry princezny Diany dojemnou fotkou

Zahraniční 02. července 2022 | 09:25 — Pavla Krejčí
Hrabě Spencer veřejně připomněl zvláštní den. 1. července se narodila princezna Diana, která se nezapomenutelně zapsala do srdcí nejen britských obyvatel, ale i lidí po celém světě. K tomuto výročí sdílel na Instagramu fotografii.
Princezna Diana by se dnes dožila 61. let / Wikipedia Commons / Nick Parfjonov / volný zdroj

Bratr princezny Diany Charles Spencer potěšil své sledující na Instagramu, když sdílel speciální video, na kterém lze vidět, jak navštívil místo hrobu své zesnulé sestry v den jejích 61. narozenin. V klipu na Stories je zachyceno hejno létající kachen, když hrabě kráčí k jezeru na pozemku Althorp House.

K videu napsal: „Kachna letí kolem,“ a následně zachytil ohromující okolí, kde se předpokládá, že byla Diana uložena k odpočinku. Na počest tohoto dne sdílel také speciální fotografii, aby princeznino výročí připomněl. Na fotce je k vidění deska zasazená do země, kterou prý našel při procházce parkem v Londýně. Napsal: „Včera jsem procházel parkem v Londýně, když jsem najednou na cestě narazil na tohle – jednu z mnoha částí hlavního města, která je zde položena na Dianinu památku“

„Je úžasné pomyslet na trvalý dopad ženy, která zemřela tak mladá. Dnes – po 25 letech – by oslavila 61. narozeniny," dodal. Tím připomněl další výročí, které se s Dianou tento rok pojí. 31. srpna uplyne 25 let od jejího úmrtí ve Francii.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Charles Spencer (@charles.earl.spencer)

 

Pod příspěvkem se během chvilky začaly hromadit komentáře, ve kterých fanoušci vzpomínali na princeznu.

„Moc mi chybí. Pořád má úžasný vliv," napsal jeden fanoušek.

Druhý dodal: „Vždy vzpomínám – na její narozeniny a každý další den. Jedinečná Diana, jejíž krása nikdy nevymizí z našich myslí."

Třetí napsal: „Vždy v našich myšlenkách, ale zvláště dnes, v den jejích narozenin." 

Princezniny narozeniny ovládly všechny sociální sítě. Mnoho profilů sdílelo gratulace a vzpomínkové fotografie, které připomínají činy, které princezna stihla vykonat nebo opěvují její krásu a blízkost, s níž přistupovala ke všem lidem nehledě na postavení.

Zesnulá princezna z Walesu je stále v popředí myslí mnoha lidí. Režisér Ed Perkins se rozhodl oživit vzpomínky na ni v novém dokumentu, který byl veřejnosti zpřístupněn 30. června. Dianin životní příběh vypráví výhradně prostřednictvím dobových archivních záběrů. Spolu s producentem Simonem Chinnem a koproducentem Jonathanem Chinnem procházeli „stovky hodin“ těchto záběrů. Nakonec vytvořili „odvážný a pohlcující příběh, který zkoumá komplikovaný vztah mezi Dianou a veřejností“.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Shiny History Gems (@shinyhistorygems)

 

Pekins řekl, že dokument je o Dianě, ale i o společnosti a jejímu přístupu k princezně. „Můžeme zkusit natočit film, který by prozkoumal, proč jí desítky milionů lidí fandilo, když se vdala? Proč jsme všichni rozebírali všechno, co dělala, všechno, co měla na sobě, všechno, co říkala? A proč potom, když zemřela, došlo k takovému bezprecedentnímu výlevu smutku?"

A dodal: „Takže i když je to film o Dianě, je to také film o nás všech a našem vztahu k monarchii a celebritám a naší spoluúčasti na tomto příběhu." Psali jsme také: Princ Harry pokračuje v dědictví princezny Diany. Věnuje se charitativní činnosti

Autorský článek, další zdroje: Instagram, hellomagazine.com

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v pošmourném podzimu sázkou na jistotu ?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Nejžhavější destinace letošního podzimu. Tajemná a stále...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Češi cestují jak o život. Pozor by si ale měli dát na dvě...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Není otázkou zda, ale kdy. Evropu čeká katastrofa...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Konec pohody v nejoblíbenější destinaci Čechů? Na stole je...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu