Oživení Batmana v podání Christiana Balea? Herec se do filmu vrátí pod jednou podmínkou

Seriály & Filmy 01. července 2022 | 15:04 — Pavla Krejčí
Jeden z nepovedenějších filmových Batmanů má šanci na pokračování. Představitel hlavní role Christian Bale vyjádřil možné zapojení za předpokladu, že by se režie znovu zhostil Christopher Nolan.
Christian Bale by uvažoval o návratu do Batmana pod jednou podmínkou / Depositphotos

Christian Bale je trochu jako chameleon. Skvěle se přizpůsobí každému prostředí. To mnohokrát dokázal při natáčení nespočtu filmů, v nichž ztvárnil různé role. Pro autentičnost neváhá zacházet do extrémů a mnohdy prochází obrovskými fyzickými změnami. Nemá problém zhubnout pomalu až „na kost“ nebo naopak parádně vypracovat své tělo v posilovně. Druhý případ se týkal právě batmanovské trilogie režiséra Christophera Nolana, která je považována za jedno z nejlepších ztvárnění gothamského hrdiny.

Nolanova trilogie začala filmem Batman začíná v roce 2005, po něm následovaly tituly Temný rytíř v roce 2008 a Temný rytíř povstal v roce 2012. Poslední dva díly vydělaly v celosvětových pokladnách přes 1 miliardu dolarů.

Přestože od premiéry poslední dílu uplynulo deset let a Bale má od tehdejšího vzhledu a fyzičky poměrně daleko, znovu by si na netopýřího hrdinu troufl.

„Měl jsem smlouvu s Chrisem Nolanem," řekl Bale o natáčení trilogie. „Řekli jsme si: ‚Hej, podívej. Udělejme tři filmy, pokud budeme mít to štěstí, že se nám to podaří. A pak od toho dejme ruce pryč. Nezdržujme se tím dlouho.'“

Bale zůstává otevřený myšlence, že by mohl mít Batman někdy pokračování. „Dokázal bych o něčem dalším přemýšlet, kdyby si Chris Nolan někdy řekl: ,Víš co, musím vyprávět další příběh.' A kdyby se mnou chtěl ten příběh vyprávět, byl bych tam."

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Christian Bale (@christianbale_)

 

Tímto potvrdil, že pokračováni zatím ve vývoji není. Ve své filmové kariéře však nezahálí. Nedávno vstoupil do jiného komiksového světa. Zahrál si roli hlavního záporného hrdiny ve filmu Thor: Láska jako hrom. Film bude v kinech uveden od 8. července. Pro Balea to byla další zkušenost – v ukázkách byl téměř k nepoznání. Maskéři odvedli opravdu skvělou práci, pod těžkým nánosem šedého a bílého make-upu a protetických částí těla se změnil v postavu z jiné dimenze.

Po Baleovi si batmanovský oblek nasadil Ben Affleck, který se objevil v několika filmech po boku dalších komiksových hrdinů jako je Superman, Wonder Woman, Flash apod. Po něm se ikonické role zhostil Robert Pattinson. Ten si za film vysloužil uznání na začátku tohoto roku. Celosvětově prý vydělal 770 milionů dolarů. Baleův první díl Batman začíná vydělal mnohem méně - 373 milionů dolarů.

„Robert je naprosto úžasný herec," řekl Bale. „Narazili jsme na sebe, trochu jsme o tom mluvili před natáčením a slyšel jsem samé úžasné věci." Dodal, že film ještě neviděl, ale určitě se na něj chystá.

Psali jsme také: Láska znovu vstoupí na palubu Titaniku. K 25. výročí bude film vysílán v kinech

Autorský článek, další zdroje: variety.com, nypost.com

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více. Toto je pravé místo pro podzimní lenošení?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více....?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Komplikace na hranicích. Co by měli turisté vědět, aby se...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu