Vtipná fotka Macrona a Zelenskyjho se okamžitě stala internetovou senzací

Zahraniční 24. června 2022 | 11:54 — Pavla Krejčí
Setkání francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenskyjho v Kyjevě zaznamenala fotografie, která se stala během několika dní virální. Zdá se, že Macronovo nadšené objetí není ukrajinské hlavě státu zrovna dvakrát příjemné.
Další 1 fotografie v galerii
Emmanuel Macron se chtěl s ukrajinským prezidentem sblížit / Depositphotos

Francouzský prezident Emmanuel Macron a jeho ukrajinský protějšek Volodymyr Zelenskyj se před týdnem setkali v Kyjevě. Setkání se účastnili i německý kancléř Olaf Scholz, italský premiér Mario Draghim a rumunský prezident Klaus Iohannis.

V jednom okamžiku se Emmanuel Macron na Zelenskyjho nadšeně vrhl a sevřel ho v objetí. Ale ukrajinský vůdce nevypadal vůbec nadšeně. Nepříjemná fotka z návštěvy se okamžitě stala internetovým memem.

Takto vypadá fotka dvou vůdců, která se od té doby stala okamžitým internetovým hitem. Nejeden uživatel sociálních sítí se snímkem pobavil, proto není divu, že se z něj stalo všemi sdílené meme.

Fotograf agentury AFP Ludovic Marin, který snímek pořídil, uvedl, že Macron v tu chvíli Zelenskyjmu něco říkal do ucha. Bylo to chvíli poté, co dokončili společnou tiskovou konferenci spolu s dalšími vůdci Evropské unie.

„Proč se na nás Zelenskij dívá? Nevím," komentoval Marin fotografii podle AFP. „Je pravda, že je rozdíl ve způsobu, jakým vypadají, což je velmi nápadné." Sociální sítě se fotky rychle chytily a během pár hodin zaplavily svět mnoha vtipy o zdánlivě nepříjemném okamžiku.

Ukrajinská novinářka Tanya Kozyreva, která si Macronova slova představila podle sebe, napsala na Twitteru: „To, že s ním mluvím, nic neznamená, vždycky jsem tě milovala." Její vtip měl odkazovat na to, jak Macron pravidelně telefonuje s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

„Najděte si někoho, kdo se na vás dívá stejně jako Macron na Zelenskyjho,“ napsal další uživatel Twitteru.

„Teď chápu, proč má pan Putin tak dlouhý stůl," napsal na Twitteru další člověk. Narážel tím na fotky, na nichž sedí Putin a Macron na opačných koncích stolu, který je dlouhý 13 stop.

Macron má zjevně na podobné situace „štěstí“. Nejedná se totiž o první případ, kdy byl zachycen ve zvláštní chvíli na fotografii, kterou se následně bavil celý svět. V roce 2017 vzbudilo zájem setkání Macrona a Donalda Trumpa. Podle pozorovatelů jim při pevném sevření rukou zřejmě zbělaly klouby. Trump, který je známý svými intenzivními stisky rukou, vypadal, že by se rád ze stisku uvolnil. O rok později se znovu setkali a palec prezidenta Emmanuela Macrona zanechal doslova otisk na ruce Trumpa.

Psali jsme také: Tom Cruise brzy oslaví 60. narozeniny. Plánuje hned dvě velké oslavy

Autorský článek, další zdroj: Insider.com, Twitter

Související články
Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít dopad na celý svět, obávají se experti

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít...

Zimní turistika - co si vzít s sebou na zasněženou stezku?

Vydejte se za krásami Třeboňska a ochutnejte místní kuchyni

Luxusní vánoční dárek cestovatelům. Zájem o něj je...

Začíná poslední adventní víkend a Češi berou Polsko...

Lyžování od úsvitu po soumrak