Z Padesáti odstínů šedi do adaptace knihy Jane Austenové. Dakota Johnson se tentokrát svlékat nebude

Seriály & Filmy 17. června 2022 | 09:22 — Pavla Krejčí
Netflix odhalil první trailer k dobovému filmu Persuasion, který je založen na stejnojmenného románu Jane Austenové. Hlavní roli ztvárnila Dakota Johnson, která si zahrála v Padesáti odstínech šedi. Fanoušci však mohou očekávat úplně jinou podívanou.
Dakota bude k vidění v nové roli / Depositphotos

Uznávaná britská režisérka Carrie Cracknellová, která působila hlavně v divadle, se nyní zhostila režírování dobového dramatu Persuasion, který je natočen podle stejnojmenného románu anglické spisovatelky Jane Austenové. U nás je kniha známá pod názvy Pýcha a přemlouvání nebo Anna Elliotová. Hlavní roli ztvárnila Dakota Johnson, která se nejvíce proslavila rolí nevinné Anastasie Steelové ve filmu Padesát odstínů šedi.

Padesát odstínů vyměnila za regentskou Anglii

Nyní Dakota Johnson změnila působnost a z obnažené náruče bohatého miliardáře se přesunula o pár století zpět do regentské Anglie. „Jednou jsem se málem vdala,“ říká v novém traileru hlavní hrdinka Anna Elliotová v podání Dakoty. „Ale byl to voják bez hodnosti a majetku a byla jsem přesvědčena, abych se ho vzdala." Toť k hlavní zápletce dramatu.

Netflix odhalil zbrusu nový trailer, který ukazuje Dakotu jakožto Annu, nepřizpůsobivou ženu s moderním cítěním. Poté, co se vzdala své životní lásky, nemajetného a nevýznamného Fredericka Wentwortha, jehož ztvární Cosmo Jarvis, žila po léta se svou snobskou rodinou. Ta je však na pokraji bankrotu a Annině rodině nezbývá nic jiného, než pronajmout dům a přestěhovat se do jiného.

Carrie Cracknellová, která se z divadelních prken přesunula k filmu, nabízí odlehčenější podobu Jane Austenové. „U dobových dramat vždy cílím na to, aby existovalo spojení mezi tehdejší dobou a dneškem,“ řekla. „Myslím, že dobové filmy vás často naučí hodně o daném okamžiku." Právě toto porozumění spojilo režisérku se scenáristy Ronem Bassem a Alicí Victorií Winslow, kteří k filmu pojali jedinečný přístup.

První náhled do scénáře Dakotu Johnson ihned přesvědčil o tom, že před ní stojí jedinečný snímek: „Přitahoval mě místy modernizovaný jazyk, témata, také mluvení přímo k publiku a skutečnost, že žena s pevnou vůlí je v dnešní době stejně diskutovaným tématem jako tehdy,“ vysvětlila herečka.

Dakota své roli hodně předala

Cracknellová nedávno pro Vogue promluvila o Dakotině výkonu ve filmu. Podle ní má s hrdinkou dost společného. „Myslím, že Dakotin humor pochází z její inteligence.“

„Anna vidí věci kolem sebe velmi jasně a Dakota je prostě taková. Je velmi ostražitá a velmi, velmi bystrá."

Anna Elliotová je zachycena jako starší hrdinka, která je ve své době dávno považována za starou pannu. S tím si však nedělá příliš hlavu, pije víno přímo z láhve, podle potřeb pláče ve vaně a popisuje se jako „prosperující“ žena. Anna vybočuje ze standardu tehdejší doby. Snaží se probojovat vlastní cestičku, ač jsou její snahy často rodinou překaženy.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Netflix US (@netflix)

Hlavní zvrat nastává, když se kapitán Frederick Wentworth vrací jako poměrně bohatý muž. Anna se najednou ocitá na křižovatce a musí se rozhodnout, zda hodí minulost za hlavu, nebo poslechne své srdce. V upoutávce lze slyšet, jak Anna říká: „Teď jsme horší než bývalí... jsme přátelé." Žena si postupně uvědomuje, že i po osmi letech ke svému milému něco cítí, zároveň se však objevuje nový nápadník.

V očekávaném filmu se také objeví Richard E. Grant jako Annin otec sir Walter Elliot, dále Henry Golding, Suki Waterhouse nebo Nikki Amuka-Bird.

Dakota Johnson má tak šanci vymanit se ze škatulky herečky z erotického filmu. Podle mnohých je skutečně talentovaná a zaslouží si i vážnější role, ve které se projeví její zmiňovaná inteligence a specifický humor. Film bude na Netflixu dostupný 15. července. Psali jsme také: Chystá se pokračování Jokera. Joaquin Phoenix se vrátí jako superpadouch

Autorský článek, další zdroj: Instagram, mirror.co.uk, vogue.com 

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Seriálová hvězda Radim Fiala alias doktor Hanák: Praktikuji rozumný adrenalin

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...